Algi w zrównoważonej diecie konia

Wielu właścicieli koni zmaga się z różnymi chorobami i dolegliwościami u tych zwierząt. Te majestatyczne zwierzęta są bardzo silne, ale również podatne na różnego rodzaju choroby. Szczególnie delikatny mają układ trawienia. Choroby układu pokarmowego doprowadzić mogą do poważnych konsekwencji, a czasem nawet śmierci zwierzęcia.

Algi morskie naturalne suplementy dla konia

algi morskie dla koniGdy obawiamy się, że nasze zwierzę może cierpieć na jakąś chorobę, warto w pierwszej kolejności swoje spostrzeżenia skonsultować z lekarzem. Choroby u koni mają różny przebieg. By poprawić stan zdrowia naszego wierzchowca można wzbogacić jego dietę o naturalne składniki, które są wartościowe i zawierają w swoim składzie witaminy i mikroelementy. Jednym z popularnych produktów dodawanych do pokarmów dla konia są algi. Udowodniono, iż algi są źródłem wielu składników odżywczych, które mają pozytywny wpływ na kondycję zwierząt. Algi bogate są między innymi w białko, zdrowe kwasy tłuszczowe czy polisacharydy. Mają również dużą zawartość jodu co przyśpiesza procesy leczenia. Zatem algi morskie dla koni wypływają pozytywnie na kondycję zwierzęcia. Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie stawów, mięśni, ścięgien czy kopyt. Gdy koń ma problemy z apetytem i trawieniem również warto podać mu algi. Również konie bardzo aktywne fizycznie, trenujące powinny spożywać algi. Substancje znajdujące się w algach regenerują oraz wypływają na rozbudowę mięśni. Mają również dobry wpływ na rozrodczość dlatego można wzbogacić dietę klaczy i ogiera właśnie tym składnikiem. Gdy koń cierpi na obrzęki i ma opuchnięte stawy również warto sięgnąć po algi.

Wodorosty morskie zwierają w swoim składzie wiele łatwo przyswajających się pierwiastków oraz minerałów. Między innymi zawierają jod, potas, selen oraz żelazo. Oprócz tego algi bogate są w witaminy z grupy A, E oraz B. Algi morskie dzięki temu, że posiadają kwasy tłuszczowe wspomagają przyswajalność pokarmów paszowych. Algi podaje się w formie sproszkowanej mączki bezpośrednio do pokarmu właściwego.