Alternatywa dla klasycznego materaca

 

Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie sobie pozwolić na kompletnie nowy materac. Wysokiej jakości materace zazwyczaj mają tego odpowiednią cenę, na którą niekoniecznie możemy pozwolić sobie od razu. Dlatego ciekawą alternatywą może być materac nawierzchniowy, który poprawi komfort użytkowania starego materaca.

Czym jest materac nawierzchniowy?

materace nawierzchnioweNa rynku do wyboru mamy wiele rodzai materacy, przez co każdy może wybrać idealny dla siebie. Mimo to materace najwyższej jakości, które dadzą na tym samym bardzo wysoki komfort użytkowania, mają odpowiednią do tego cenę. Najczęściej materac okazuje się do zmiany w najmniej spodziewanej chwili. Dobrą opcją są materace nawierzchniowe, które mogą poprawić komfort użytkowania starego materaca albo być dodatkowym nakryciem na sofy, narożniki i inne kanapy. Materac tego typu jest po prostu kilkucentymetrową pianką. Zanim zdecydujemy się na konkretny typ musimy przemyśleć co dokładnie chcemy zniwelować z danej powierzchni. Są różne typy tego materaca, dlatego jest to istotne. Najbardziej uniwersalne, a zarazem rekomendowane materace nawierzchniowe będą wypełnione pianką termoelastyczną lub wysokoelastyczną. Jak widać głównymi zaletami tych materaców są wyrównanie powierzchni, na które je nałożymy oraz poprawa komfortu użytkowania starego materaca. W zależności od tego jaki typ wybierzemy powierzchnia może być bardziej miękka lub twarda. Ostatnim ciekawym atutem jest zapewne łatwość przechowywania.

Kiedy nie możemy pozwolić sobie na zakup nowego wysokojakościowego materaca ciekawą alternatywą zostanie materac nawierzchniowy. Poprawi on twardość bądź miękkość powierzchni, a także ją wyrówna. Dzięki temu będziemy mogli dalej komfortowo używać starego materaca, a nasz kręgosłup nie będzie bolał.