Budynki mieszkalne trzeba termomodernizować

Przepisy prawa, które obecnie funkcjonują, na podstawie ustawy o wsparciu termomodernizacji z dwa tysiące ósmego roku, jasno mówią, że jednym z dokumentów, który trzeba złożyć podczas starania się o dofinansowanie jest wynik audytu energetycznego przeprowadzonego w naszym domu. Dlatego warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Audyty pomagają w skutecznej termomodernizacji budynków

audyt energetyczny budynkuTaki audyt energetyczny może okazać się niezwykle przydatny. Dzięki niemu będziemy wiedzieli, jakich inwestycji potrzebujemy  pierwszej kolejności. Profesjonalny audytor zacznie od sprawdzania takich elementów jak ściany i dach naszego budynku. To podstawowa kwestia, gdzie niewiele osób zdaj sobie sprawę z tego, że ważniejsze od ocieplenia ścian jest dobre docieplenie dachu, przez który ucieka większość ciepłego powietrza, dlatego warto się tym dobrze zainteresować. Po sprawdzeniu tych dwóch aspektów przyjdzie czas na okna i drzwi, przez które też może uciekać dużo energii cieplnej, a oprócz tego audytor sprawdzi też poziom poboru energii elektrycznej w naszym domu oraz wskaże nam skuteczne i praktyczne rozwiązania, które pozwolą nam zmniejszyć zapotrzebowanie na energię z sieci energetycznej. Jeżeli interesuje nas skuteczny audyt energetyczny budynku mieszkalnego to warto wybrać do tego odpowiedniego specjalistę. Musimy liczyć się z tym, że skuteczna termoizolacja naszego budynku wymagać będzie nakładów finansowych.

Im więcej zainwestujemy w termomodernizację naszego budynku, tym lepiej będziemy mogli poradzić sobie z czekającymi na nas wyzwaniami, takimi jak chociażby zmniejszenie rachunków za dostęp do energii elektrycznej. Musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli zainwestować, ale dostaniemy korzyści w postaci przyszłych oszczędności, co jest bardzo ważne.