Ciekawe świąteczne oświetlenie choinki

 

Ubieranie choinki świątecznej to już tradycja, która występuje u nas od dłuższego czasu. Wprawdzie dawniej wyglądało to zupełnie inaczej, jednak dzisiaj ludzie oszaleli na tym punkcie. Choinki ubiera się nie tylko w domach, ale także w wielu miejscach publicznych. Z tym, że w tym drugim przypadku robi się to z rozmachem.

Profesjonalne iluminacje choinek

iluminacja choinkiNa rynkach wielu miast, w centrach handlowych i wielu budynkach użyteczności publicznej ubieranie choinki na święta to już prawdziwy majstersztyk. Nie ogranicza się tam już tylko do założenia pięknych bombek i paru lampek. Obecnie za ubieranie choinek odpowiedzialni są prawdziwi artyści od iluminacji, czyli od zabawy światłem. Profesjonalna iluminacja choinki polega na zapewnieniu jej ciekawego oświetlenia, które często zmienia się w czasie. Dzięki zastosowaniu setek programowalnych lampek oświetleniowych, na takiej choince można generować różne kompozycje, które często układają się w piękną i zharmonizowaną całość. Podróżując w święta po większych miastach, na pewno wielokrotnie spotkaliśmy się z całymi spektaklami wyświetlanymi na choince, które wyglądały jak profesjonalne animacje. Właśnie tym zajmują się ci specjaliści, których praca wydaje się naprawdę ciekawa, jednak jest to też praca ciężka. Taką animację trzeba w końcu odpowiednio zaprogramować, aby ułożona kompozycja pasowała geometrycznie do odtwarzanej sceny. Bez zmysłu artystycznego wydaje się to niemożliwe.

Wiele firm, które zajmują się profesjonalnym oświetleniem choinek, ma pełne ręce roboty na święta. Niemal każdy chce mieć na swoim placu taką ciekawą choinkę, która będzie przyciągała mieszkańców. Niestety terminy są nieubłagane i dla wielu nie starczy po prostu czasu, na zrealizowanie takiej inwestycji publicznej. A szkoda, bo widok, czegoś takiego, to naprawdę wspaniałe przeżycie.