Co warto suplementować?

Ostatnimi czasy coraz więcej osób decyduje się na zdrowy styl życia. Takie decyzje nie przychodzą nam łatwo, szczególnie gdy wokół nas pojawia się coraz więcej barów szybkiej obsługi, które dowożą jedzenie do naszych domów. Mimo to wielu z nas wciąż woli zdrowsze rozwiązania. Jak dbać o siebie i swoje zdrowie za pomocą naturalnych metod? 

Czy warto stosować chlorellę? 

chlorella w proszkuMnogość artykułów naukowych potwierdza, jak skuteczne jest stosowanie naturalnych produktów spożywczych. Jednym z nich jest chlorella w proszku, którą dostać można w większości aptek, ale także w sklepach internetowych ze zdrową żywnością. Czym jest chlorella? To nic innego, jak algi, które poddane zostały obróbce i ususzone. Od wielu lat wiadomo jak cenne właściwości posiadają algi i ich pochodne. Dlatego też zakup chlorelli w proszku może pomóc z wieloma problemami zdrowotnymi, lecz może być także czymś w rodzaju codziennego suplementu. Chlorella posiada silne właściwości odżywcze, a także wspomagające działanie niemal całego organizmu. Wiele kobiet stosuje ja w walce z trądzikiem czy po to, by ujędrnić swoją skórę. Chlorellę przyjmować można także w tabletkach, jednak algi w proszku sprawdzają się zdecydowanie lepiej jeśli chcemy stworzyć dla siebie maseczkę lub dodać proszek do kąpieli. Chlorella świetnie sprawdza się przy dietach odchudzających – można pić roztwory, które tworzone są z wody i proszku lub przyjmować doustnie tabletki, jakich zbawienne działanie pozwala szybciej spalać tkankę tłuszczową. 

Chlorella jest jednym z tych produktów, które zalicza się do grupy „superfoods” – czyli super żywności. Posiada ona niezliczoną ilość substancji odżywczych i przez wiele osób uważana jest za roślinę leczniczą. Dlatego też coraz częściej wykorzystuje się ją w dietach prozdrowotnych, a także podczas codziennej suplementacji.