Co wchodzi w zakres audytu fotowoltaiki?

Rosnące rachunki za energię sprawiają, że coraz więcej podmiotów decyduje się na inwestowanie w odnawialne źródła. Technologie wchodzące w ich skład pozwalają wytworzyć potrzebne do funkcjonowania konkretnego budynku media. Dotyczy to ciepła oraz prądu. Szczególnie energia elektryczna jest ważna ponieważ dzięki niej możliwe jest codzienne funkcjonowanie. Obecnie najpowszechniej stosowanym elementem do produkcji prądu jest ogniowo PV.

Jak sprawdzić opłacalność fotowoltaiki?

precyzyjny audyt instalacji fotowoltaicznejW celu oszacowania opłacalności inwestycji w taką technologię warto zaufać profesjonalistą. Właśnie dlatego często zlecany jest precyzyjny audyt instalacji fotowoltaicznej, który pozwala określić wszelkie najważniejsze kwestie związane z działaniem systemu. Pierwszym krokiem jest analiza obecnego oraz prognozowanego zużycia. Przekłada się to bezpośrednio na wielkość instalacji, która powinna być zamontowana w danym miejscu. Drugim krokiem są właśnie wszelkie zagadnienia związane z montażem. Moduły fotowoltaiczne mogą być bowiem zamocowane zarówno do dachu jak i również elewacji budynku. Szczególnie popularne są konstrukcje nośne posadowione na gruncie. W celu poprawnego montażu pod uwagę należy wziąć również zacienienie czy wpływ innych czynników środowiskowych. W momencie, gdy to wszystko jest ustalone można przystąpić do doboru elementów, z których składa się cały system.

Zwykle przygotowywane są 2-3 warianty. Na podstawie tego możliwy jest wybór najbardziej optymalnego zestawienia. Jak widać obecnie bardzo istotnym zagadnieniem jest optymalizacja wykorzystania mediów. Dzięki rozwojowi technologicznemu istnieje możliwość wdrożenia rozwiązań, które znacząco ograniczą ilość energii pobieranej z sieci. To bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie zapotrzebowania. To przekłada się znacząco na generowane oszczędności.