Co wyjątkowego jest w rustykalnej kanapie?

Styl rustykalny kojarzy się z drewnem, surowym wykończeniem, ale i ciepłem domowego ogniska. Dodatkowo wyróżnia się obecnością naturalnych tkanin i materiałów, takich jak kamień, len, wełna, ręcznie robiona ceramika.

Atuty stylu rustykalnego

rustykalna drewniana kanapaPoza wyżej wymienionymi cechami w omawianym stylu dominują także neutralne, jasne, pastelowe kolory, które współgrają jednocześnie z ludowymi ornamentami. Zazwyczaj w mieszkaniach rustykalnych dominuje w każdym pomieszczeniu biała cegła. W sypialni można znaleźć proste, kute meble oraz wykończenia miedziane. Zaś rustykalna drewniana kanapa idealnie wpasuje się do salonu ustawiona przy kominku. Powinna być ona miękka, mimo elementów drewnianych, obita naturalną tkaniną. Dopełnieniem aranżacji będą stare komody, wiekowe kredensy, skrzynie i ława z widocznymi sękami. Aby wszystko współgrało można dodać ludowe ozdoby, takie jak serwetki w paski oraz wiszące makramy na doniczki z kwiatami. Nie może tutaj zabraknąć ceramicznych dodatków, np. naczyń, wazonów, świeczników, ponadto do aranżacji wpasują się lampy naftowe, duży zegar z kukułką oraz wiklinowe kosze. Na podłodze warto ułożyć tkany chodnik z wełny, zaś w oknach – firanki lniane, oprócz tego ręcznie robione na szydełku serwetki dopełnią kompozycję na stole. Warto pamiętać, że przepych w stylu rustykalnym nie jest wskazany, nie chcemy popaść w kicz i przesadę. Warto wówczas skonsultować się z dekoratorem wnętrz, który dobierze najlepsze rozwiązania do konkretnego konceptu.

Drewniana kanapa w stylu rustykalnym warto, aby była obita wzorzystym materiałem. Idealnie sprawdzą się brązowe kwiaty na beżowym tle. Dopełni to ciemny kolor drewna i doda charakteru całemu pomieszczeniu. Obok niej warto postawić skrzynię w funkcji stolika kawowego.