Ćwiczenie wokalu przez osobę początkującą

Od dawna chciałam uczyć się śpiewać. Zawsze, gdy chciałam wykonać jakąś piosenkę, to rezygnowałam, ponieważ nie mam pewności siebie, a co najważniejsze nie mam dobrego głosu. Zapisałam się zatem na naukę śpiewu. Jestem ciekawa tych zajęć. 

Wykonywanie prostych ćwiczeń wokalnych

proste ćwiczenia wokalne dla początkującychPierwsze zajęcia na które przyszłam, to takie typowe zajęcia dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze śpiewem. Trenerką wokalna powiedziała nam, że najpierw będziemy wykonywać proste ćwiczenia wokalne dla początkujących. Bardzo się ucieszyłam, gdyż takiego typu ćwiczenia są bardzo interesujące. Najpierw musieliśmy wydawać proste dźwięki, tak jak potrafimy najlepiej. Później trenerką poprosiła, by ten sam dźwięk wykonywać coraz dłużej. Takich powtórek mieliśmy aż sześć. Za każdym razem wydany dźwięk musiał być dłuższy od poprzedniego o trzy sekundy. Takie ćwiczenie miało nam dać możliwość regulowania oddechu. Następnie musieliśmy nabierać powietrza na kilka sekund i wydmuchiwać je, układając przy tym odpowiednio usta. Myślę, że poszło mi całkiem nieźle. Na pewno będę ćwiczyć też w domu. Im więcej będę ćwiczyć, tym szybciej nauczę się techniki śpiewu. Jestem już bardzo ciekawa, jak będą wyglądały następne zajęcia. W domu mamy ćwiczyć przed lustrem, by móc obserwować, jak układają się usta. Są to bardzo proste ćwiczenia, które może wykonywać dosłownie każdy. Na następnych zajęciach dostaniemy kolejny pakiet prostych ćwiczeń. Już nie mogę się ich doczekać. Na pewno będą one ciekawe. 

Myślę, że tego typu ćwiczenia wokalne pomogą mi nauczyć się śpiewać. Chciałabym móc profesjonalnie występować na scenach, ale wiem też, że do tego jeszcze spora droga przede mną. Jest jednak ona do pokonania. Bardzo się cieszę, że zapisałam się na te ćwiczenia.