Czego się spodziewać po wizycie u trychologa?

Kiedy wypróbowałaś już wszystkiego, a włosy nadal masz uporczywy łupież lub nie możesz zatrzymać wypadania włosów to niechybny znak, ze musisz odwiedzić gabinet trychologiczny. Specjalista pomoże ustalić przyczynę i wyleczyć włosy, aby wyglądały zdrowo.

Badania wykonywane u trychologa

gabinet trychologicznyChociaż wydawać by się mogło, że trycholog to lekarz, to nie do końca nim jest. Specjalista zajmujący gabinet trychologiczny to osoba, która posiada odpowiednie wykształcenie odnośnie chorób skóry głowy i włosów, jednak nie będzie mógł zająć się chorobami skórnymi innych części ciała. Jego zadaniem jest dokładna obserwacja stanu skóry głowy cebulek włosów. Pomoże, gdy nagle nasiliło się wypadanie włosów, nie możemy poradzić sobie z nękającym łupieżem, ustali dlaczego skóra głowy uciążliwie swędzi oraz zaradzi w przypadku wystąpienia wyprysków i krostek na skórze głowy. Gabinety trychologiczne pomagają też osobom długotrwale narażonym na stres, co powoduje nieoczekiwane przerzedzenie owłosienia. Często osłabia on kondycję włosa, który staje się kruchy i łamliwy. Wpływ na kondycję włosów mają też wahania poziomu hormonów, które wpływają nie tylko na nastrój, ale również mogą doprowadzić do łysienia. Podczas wizyty w gabinecie trychologicznym specjalista wykona badane skóry głowy oraz przeprowadzi dokładny wywiad w celu ustalenia przyczyny problemów z włosami. Bardzo często potrzebne są też dokładniejsze analizy np. stanu cebulek włosowych.

Jak zwykle – na jednej wizycie w gabinecie trychologicznym się nie kończy. Zazwyczaj potrzebne jest około trzech wizyt kontrolnych w dwu- trzymiesięcznych odstępach, aby nadzorować poprawę stanu owłosienia. Podczas wizyt kontrolnych trycholog może podpowiedzieć jak uzupełnić np. odpowiednią dietą zaleconą kurację.