Czy bramę można otwierać telefonem?

Żyjemy w czasach, w których mamy niemalże nieograniczone możliwości technologiczne. Mamy smartfony, którymi możemy sterować praktycznie wszystkim, co tylko ma dostęp do sieci. Budujemy inteligentne domy, w których wszystkim możemy zarządzać z poziomu komputera lub mobilnej aplikacji. A otwieranie bramy wjazdowej czy garażowej za pomocą smartfona ciągle jeszcze jest nowością.

Ile kosztuje inteligentny napęd do bramy?

napędy do bram dwuskrzydłowychWłaściciele inteligentnych domów doskonale wiedzą, że mobilne zarządzanie jego funkcjonowaniem możliwe jest dzięki centrali sterującej, którą podłącza się do sieci internetowej lub telefonicznej. Na takiej samej zasadzie działają inteligentne napędy do bram dwuskrzydłowych, którymi można sterować za pomocą telefonów. Rozwiązania w tym zakresie są dwa. Jedno jest tańsze, a drugie droższe. Można zamontować napęd wyposażony w moduł telefonii komórkowej. Bramą z takim napędem można sterować z drugiego końca świata. To rozwiązanie kosztuje co najmniej pięć tysięcy złotych. Trochę tańszą opcją na bramę otwieraną smartfonem jest napęd z automatyką sterowaną przez technologię wi-fi. Na taki napęd wystarczy już około trzech tysięcy złotych. Bramę możemy otwierać i zamykać z odległości około pięćdziesięciu do stu metrów. To w zupełności wystarczy, bo dzięki temu sterujemy bramą mając ją w zasięgu wzroku. Prawdę mówiąc to jest to rozwiązanie w zupełności wystarczające użytkownikom domowym.

Można sobie wyobrazić sytuację, w której trzeba otworzyć bramę wjazdową na posesję będąc kilometr od domu. Jeśli bardzo byśmy się śpieszyli to otwarta brama na pewno pomoże dotrzeć do domu szybciej. W praktyce jest jednak tak, że otwieranie bramy uruchamiamy wtedy, kiedy zbliżamy się do domu i mamy ją już w zasięgu naszego wzroku. Do tego w zupełności wystarczy napęd z modułem sieci bezprzewodowej.