Czy możliwe jest wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego?

O braku niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego bardzo często słyszy się w telewizji bądź czyta w gazetach. Nie da się ukryć, że takie wyposażenie należy do jednych z najdroższych w zakupie i utrzymaniu. Urządzenia są dostosowywane do potrzeb pacjenta, jego chorób i niepełnosprawności. Jak mogą radzić sobie firmy, których nie stać na zakup sprzętu?

Jak działają wypożyczalnie łóżek rehabilitacyjnych?

wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych kujawsko pomorskiePlacówki medyczne i domy opieki, w których wyposażeniu muszą znaleźć się łóżka rehabilitacyjne, często liczą się z kosztami nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za sam zakup pojedynczych urządzeń. Ubiegając się o dofinansowania, zazwyczaj można otrzymać drobne wsparcie finansowe, jednak są to kwoty, które w wielu przypadkach nie są zbliżone do realnych sum zakupu i utrzymania łóżek rehabilitacyjnych. Aby zminimalizować ponoszone koszta, a oszczędzone pieniądze móc przeznaczyć na chociażby środki pielęgnacyjne, warto skorzystać z usług wypożyczalni. W Polsce funkcjonują przedsiębiorstwa, które dysponują sporą ilością sprzętu rehabilitacyjnego, w tym również łóżek. Konsultanci oferują pełne doradztwo i dobór właściwego wyposażenia dla danej placówki i niepełnosprawności pacjenta. W zależności od potrzeb placówki, sprzęt można wynająć na tydzień, miesiąc, a nawet dłużej. Koszta wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za okres wynajmu urządzenia. Osoby szukające, gdzie jest wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych kujawsko pomorskie województwo będzie właściwym punktem zaczepienia. To tutaj firmy oferują dobry sprzęt za niewielkie pieniądze.

Niektóre wypożyczalnie oprócz doradztwa oferują również przetransportowanie i zamontowanie urządzenia, a w razie konieczności również jego serwis. Warto podejmować współpracę z takimi firmami, gdyż nie trzeba się martwić o wadliwość urządzeń i spore koszta związane z renowacją sprzętu.