Czym jest body leasing?

Body leasing w ostatnim czasie jest najskuteczniejszą metodą pozyskiwania doświadczonych pracowników do wykonania konkretnych zadań w firmie. Tłumacząc na język polski body leasing to nic innego jak wypożyczenie pracownika na czas zawarty w kontrakcie. Rozwiązanie to jest dużo lepsze niż tworzenie nowego miejsca pracy. Dlaczego?

Rola body leasingu w branży IT

body leasing itTwoja firma decyduje się na przyjęcie zlecenia, które właściwie wykracza poza zakres waszych możliwości? Najczęściej sytuacja taka dotyczy branży IT. Wówczas body leasing it będzie najlepszym rozwiązaniem. Zlecenie którego się podejmujesz jest jednorazowe, co oznacza, że w przyszłości nie będzie ich wiele. Dlatego, tez zatrudnianie specjalisty it, gdy firma zajmuje się zupełnie inną branżą jest niemal strzałem w kolano. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie specjalisty do wykonania danego zadania. A możliwości wypożyczenia jest wiele. Możesz skorzystać z usług pracownika innej firmy. Poszukać fleerancer’a. Dzięki temu zyskujemy doświadczonego, sprawdzonego w wymaganej dziedzinie pracownika bez konieczności organizowania spotkań rekrutacyjnych czy przystosowywania dla niego odpowiedniego miejsca pracy. Body leasing przynosi korzyści nie tylko dla pracodawcy.. Pracownik także wiele na tym zyskuje. Body leasing wiąże się z większym wynagrodzeniem. Dużo większą elastycznością. Podnoszeniem własnych kwalifikacji poprzez udział w projektach z wielu branż.

Dlaczego jednak body leasing zyskuje największe uznanie w branży IT? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Popyt na usługi programistyczno-informatyczne nieustannie rośnie. Z pewnością jednak w kolejnych latach body leasing dosięgnie także inne branże. W obecnych czasach możemy zaobserwować bowiem szybko zmieniający się model pracy.