Czym jest herbata z suszu konpnego?

Coraz bardziej popularna stają się napoje na bazie suszu konopnego. Jednym z nich jest herbata. To świetny wybór dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego, a przy okazji zminimalizować swój ból i odprężyć się. Czym jest i jakie właściwości ma taki napar?

Drogocenny wpływ suszu konopnego

herbata z konopnego suszuWiele słyszy się teraz o wpływie konopi na zdrowie człowieka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów stworzonych z CBD, takich jak olejki, czy kosmetyki, ale warto przyjrzeć się też jednej z nowości – czyli herbacie z tego suszu. Przyciąga coraz więcej zainteresowanych, jednak jakie ma właściwości w praktyce? Herbatę konopną zaparza się na bazie suszonych kwiatów i liści jak również listków konopi siewnej. Ma ona ciekawy, zielony bądź brązowy kolor. Jej skład i nietypowy smak charakteryzuje wysoka zawartość dobrze wpływających na zdrowie kannabidoidów. Odmiany, z których przygotowywany jest dany napar, nie zawierają związku THC, który uznawany jest za uzależniający. Bogate są one natomiast w cynk, magnez, wapń czy żelazo. Herbata z konopnego suszu może pomóc na trawienie, bezsenność, nudności czy astmę. Odpręża i przeciwdziała wszelkim bakteriom. Zaleca się spożywanie jednej filiżanki dziennie. Warto nie przekraczać polecanej dawki, gdyż może to wpłynąć na nasilenie znużenia. Co ciekawe, nie ma przeciwwskazań do spożywania tego napoju. Jest on bezpieczny i ma odpowiednie właściwości zdrowotne. Ponadto ma wiele zastosowań — można spożywać ją w formie napoju albo stosować do inhalacji, kąpieli, czy nawet i potraw.

Herbata z konopi może pomóc na wiele dolegliwości. Jest to ciekawa alternatywa dla osób, które szukają wsparcia dla swojego zdrowia. Wciąż trwają badania nad skutecznością CBD w leczeniu cięższych chorób jak nowotwór czy padaczka. Pijąc napar z tego suszu można zyskać wiele, warto jednak wgłębić się w temat i odważyć się spróbować.