Czym jest profesjonalny system sygnalizacji pożaru?

Profesjonalny SSP jest bardzo ważny w naszym codziennym życiu. Zwłaszcza, jeśli na co dzień cenimy poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Profesjonalne systemy sygnalizacji pożaru występują niemalże w każdym bloku i kamienicy.

Czym jest SPP?

profesjonalny SSPDo każdego zestawu systemu sygnalizacji pożaru dołączona jest instrukcja – spis sygnału, lista odbieranych sygnałów, rozumienie terminologii, instrukcja rozumienia sygnałów oraz informacje o możliwościach konfiguracji. Profesjonalny SSP konfigurowany i instalowany jest przez zarządcę mieszkania. Sprawny system przeciwpożarowy jest koniecznością, a zaprojektowanie go jest obowiązkowe. Zadaniem systemu sygnalizacji pożaru jest wykrywanie oraz sygnalizowanie niebezpieczeństwa. W przypadku wystąpienia dymu, bądź ognia odpowiedni sygnał przekazywany jest służbą przeciwpożarowym – strażakom. Dlatego tak ważne jest poprawne działanie oraz konfiguracja systemu. Profesjonalny SSP na co dzień można spotkać w postaci „szafy” zamontowanej przeważnie na parterze większego bloku, biurowca, czy kamienicy. W wbudowanym panelu możliwe jest ustawienie komunikatów, oraz wykrywanie błędów. Dla przykładu system może sam wykryć i powiadomić odpowiednim sygnałem dźwiękowym zagrożenie w postaci zbyt dużego stężenia dwutlenku węgla w powietrzu, szkodliwego dla człowieka. Zagrożenie natychmiast komunikowane jest do służb, które po otrzymaniu sygnału – przyjeżdżają na miejsce zdarzenia. Profesjonalny SSP ma możliwość generowania raportów dziennych i tygodniowych, które pozwalają ocenić jakość komunikatów oraz częstotliwość błędów i niebezpieczeństw, które wystąpiły.

Posiadanie profesjonalnego SSP jest koniecznością w dużych skupiskach ludzi. Profesjonalny SSP stanowi doskonały punkt informacyjny dla służb ratunkowych, które mogą bardzo szybko zareagować.