Czym jest radełko do wycinania skórek?

Czym jest radełko do wycinania skórek? Radełko do skórek to narzędzie używane do ich pielęgnacji. Występuje w różnych kształtach i rozmiarach, niektóre modele są wykonane z metalu, a inne z tworzywa sztucznego. Radełko to małe narzędzie, które jest jednak niezwykle przydatne. Znaleźć je można zarówno w profesjonalnym salonie kosmetycznym, jak i w domowej kosmetyczce. Jego regularne stosowanie sprawia, że paznokcie oraz skórki  wyglądają na zadbane. Nieco więcej informacji poniżej.

Jak korzystać z radełka do wycinania skórek?

radełko do wycinania skórekJak już wspomniano, radełko do wycinania skórek jest zwykle używane do usuwania nadmiaru skóry wokół łożyska paznokcia, a także martwych komórek skóry spod płytki paznokcia. Narzędzie to jest zwykle stosowane przed i po wykonaniu manicure lub pedicure. Przed usuwa się i wypycha skórki, dzięki temu powiększając powierzchnię płytki paznokcia. Po zakończeniu zabiegu radełko może służyć pozbyciu się resztek skórek i pyłków spod paznokci. Jak działa radełko? Działa ono w ten sposób, że umieszcza się ich ostrze pod linią skórek palca, delikatnie naciskając na nie, aż do osiągnięcia pożądanej głębokości. Najlepszym sposobem korzystania z cążków do skórek jest utrzymywanie narzędzia w czystości przed użyciem go na czyichś dłoniach lub stopach. Dzięki temu wszelkie zarazki i bakterie, które mogą znajdować się na powierzchni narzędzia, zostaną usunięte przed rozpoczęciem pracy na cudzych częściach ciała.

Skórki są ważne, ponieważ pomagają zatrzymać wilgoć i chronią przed infekcjami. Zapobiegają również wrastaniu paznokci zbyt daleko poza czubek palca. Jednak przycinanie skórek nie zaszkodzi, a może sprawić, że cały paznokieć będzie prezentował się znacznie schludniej. Dlatego radełko do wycinania skórek powinno znaleźć się w każdym domu.