Czym są waporyzatory?

Wiele osób nie zauważa różnicy między e-papierosami z waporyzatorami. Jednak wynika to raczej z niedomiaru informacji na temat tych drugich. Otóż waporyzator ma zupełnie inne przeznaczenie, nie wygląda też na tyle podobnie do elektronicznego papierosa, by go z nim pomylić. 

Zakup przenośnego waporyzatora 

przenośne waporyzatoryW elektronicznych papierosach mamy zastosowane też zupełnie inne rozwiązania technologiczne niż w e-papierosach. Dlatego są one w pełni bezpieczne, a ich użytkowanie nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, czego nie możemy powiedzieć o elektronicznych papierosach. Zadaniem waporyzatora nie jest też podgrzewanie liquidu, ale suszu roślinnego, lub jego koncentratów. Zaznaczmy tu słowo „podgrzewać”, ponieważ jest ono kluczowe. Bowiem w waporyzatorach nie dochodzi do spalania suszu, ale jedynie do jego podgrzania, co z kolei pozwala na wytworzenie odpowiednio gęstej pary wodnej. W wyniku spalania suszu konopnego, większość substancji aktywnych zostaje zmarnowana, natomiast w waporyzatorze korzystamy z pełni ich mocy. Przenośne waporyzatory to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w dowolnym momencie i miejscu inhalować się suszem roślinnym. Koszt tego rodzaju urządzeń jest mocno zróżnicowany, bowiem kupimy je w cenie od dwustu do nawet ponad tysiąca złotych. Zatem wszystko jest kwestią nie tylko naszych oczekiwań, ale też zasobności naszego portfela. Jednakże zauważmy, iż para wodna, jaka powstaje w wyniku podgrzewania suszu jest wolna od substancji smolistych oraz kancerogennych. 

Zakup dobrego urządzenia do waporyzacji jest podstawą jej skuteczności. Waporyzator za pięćset-sześćset złotych to już sprzęt solidny, którym warto się zainteresować, natomiast tańsze wersje mają swoje wady i ograniczenia, co też nie czyni ich godnymi polecenia.