Dieta dobra dla oczu – warto dbać o oczy

Dbanie o zdrowie swoich oczu, to nie tylko działania zewnętrzne. Nie wystarczy ograniczać kontaktu oczu z ekranami komputerów, telewizorów czy telefonów. Profilaktyka to też nie tylko regularne badania. Suplementy diety nie załatwią za nas pewnych rzeczy. Pewnych rzeczy, czyli właściwego odżywiania się. Nasze oczy potrzebują odpowiednich witamin i minerałów dla prawidłowego funkcjonowania i o tym często się zapomina.

Jaka dieta dobra dla oczu, czyli co jeść by zadbać o nasz wzrok?

popularny salon optyczny w BydgoszczyZnasz uczucie podrażnionych, zaczerwienionych, suchych i piekących oczu? Oczywiście, że znasz, bo zna je każdy z nas. Krople i żele są jednak tylko doraźnymi działaniami. Nic nie zastąpi tych składników, których możemy dostarczyć naszemu organizmowi z tego co jemy i pijemy. Popularny salon optyczny w Bydgoszczy oferuje nawet w ramach swoich usług dostosowanie odpowiedniej diety. Po pierwsze witaminy. Te, które są szczególnie przydatne dla naszych oczu to witamina A, która jest silnym antyoksydantem, zwalczającym wolne rodniki, które uszkadzają wzrok. Niedobór tej witaminy prowadzi do tak zwanej kurzej ślepoty. Drugą ważną witaminą jest witamina C. Dba ona przede wszystkim o odpowiednią trwałość naczyń krwionośnych oka, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na krwotoki i wylewy. Wreszcie, istotną witaminą jest witamina E, odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniej szczelności błon komórkowych. Do tego nasza dieta powinna być bogata w minerały, takie jak selen, cynk, mangan i miedź.

Wszystkie te składniki znajdziemy przede wszystkim w takich produktach spożywczych, jak ryby morskie, owoce morza, orzechy, awokado, warzywa strączkowe, natka pietruszki, marchew i wiele innych. Warto zapytać swojego lekarza o polecenie produktów bogatych w te składniki.