Dobrodziejstwa medycyny estetycznej

Czytając artykuły odnoszące się do wszelakich poprawek naszej urody coraz częściej spotykamy się z określeniem zabiegów, aniżeli operacji. Na przestrzeni kilku ostatnich lat medycyna niezwykle się rozwinęła, a w tym również jej estetyczna odnoga, dzięki czemu dziś możemy korzystać właśnie z coraz mniej inwazyjnych zabiegów.

Zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna jarocinNiegdyś chcąc uzyskać efekt odmłodniałej skóry byliśmy raczej zmuszeni decydować się na kosztowne operacje plastyczne, które w dodatku bardzo ingerowały w nasze ciało. Mowa tutaj chociażby o liftingu z użyciem skalpela o którym słyszał chyba każdy z nas. Obecnie jednak w dobie postępujących odkryć naukowych nie musimy już korzystać z tak drastycznych metod, ponieważ zamieniły się one w zabiegi, które zapewnia nam dzisiejsza medycyna estetyczna Jarocin posiada kliniki w których możemy poddać się takiemu liftingowi z użyciem toksyny botulinowej lub coraz popularniejszego kwasu hialuronowego. Pierwszy z zabiegów polega na wstrzyknięciu substancji do mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek sprawiając, że stają się one rozluźnione. Nie wpływa to jednak na wrażliwość skóry na dotyk, a zatem nie chodzi tutaj o pełne sparaliżowanie danej części twarzy. Efekt zaczyna być widoczny mniej więcej trzy dni po wykonanym zabiegu, a utrzymuje się przez około cztery miesiące. 

Coraz większą popularnością cieszą się jednak zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszym ciele co oznacza, że związek ten jest w pełni biokompatybilny i wchłanialny przez nasze ciało. Podczas wykonywania zabiegów z użyciem tej metody można powiedzieć, że jedynie dodajemy do naszego ciała coś, co i tak już w nim jest. Nasz organizm naturalnie produkuje kwas hialuronowy, aczkolwiek, jak wiadomo z wiekiem jego produkcja znacząco się zmniejsza.