Dodatki do okien dachowych

Okna dachowe – fantastyczne rozwiązanie pozwalające na zamianę Twojego poddasza w przytulny pokój. Dzięki nim będziesz się cieszył naturalnym światłem na poddaszu. Będziesz również mógł zaczerpnąć świeżego powietrza na nim. Są nawet modele okien dachowych z balkonami.

Czy można chcieć czegoś więcej przy oknach dachowych?

okna dachoweCzasem ciężko nam sięgnąć do okna ponieważ znajduje się ono zbyt wysoko. Czasem jesteśmy czymś zajęci, a tu nagle spadnie deszcz. Jak sobie radzić w takich sytuacjach? Na szczęście opracowany został szereg rozwiązań mających na celu uczynienie naszego życia jeszcze prostszym. Jeżeli nie możemy sięgnąć i otworzyć lub zamknąć okna, ponieważ okno posiada górne otwieranie to możemy zakupić odpowiedni drążek teleskopowy.
Drążek teleskopowy to rozsuwane urządzenie z regulowaną długością, które pozwoli nam sięgnąć wyżej, gdzie normalnie nie sięgniemy. Rolety sprawiają nam trudności? Specjalne adaptery pozwolą nam regulować ich długość za pomocą drążka. A co jeśli mamy okna dachowe na wysokości aż sześciu metrów? Nie musimy się wściekać, że ktoś miał fantazję. Rozwiązaniem pozostaje zakup sznura o długości pięciu metrów.
Dzięki niemu nie będziemy musieli nosić drabiny w tą i z powrotem. Zakładając oczywiście, że takową posiadamy. A co jeśli okno stale nam się otwiera i odczuwamy spore trudności z jego zamknięciem? Z myślą o ludziach mających takie trudności opracowano zamki blokujące. Montuje się je w górnej ościeżnicy. Są zamki blokujące z kluczem i bez klucza. Ale to były rozwiązania manualne zmuszające nas do takowego wysiłku. Są też dostępne rozwiązania inteligentne. Różnego rodzaju czujniki deszczu powodujące zamknięcie okna kiedy tylko zacznie padać.

Poza tym cała gama indywidualnych programów użytkowych. Można zaprogramować okno dachowe tak, żeby mogło one rano otwierać okna, wietrzyć pomieszczenie, a nawet podnosić rolety. Okno dachowe to wspaniałe rozwiązanie. Ponadto powstał cały szereg rozwiązań ułatwiających korzystanie z niego. Tak manualnych jak i elektrycznych. Aby życie stało się prostsze.