Dodatki do ubioru

W każdej stylizacji ważne są zarówno elementy ubioru, jak i dodatki. Pozornie zwykły outfit, taki jak dżinsy skinny i basic T-shirt bez nadruku można podkręcić kolorowym okryciem wierzchnim z ciekawego materiału, ręcznie robioną na drutach czapką albo elegancką torebką z fantazyjnym zapięciem. Ogromny wpływ na stylówkę mają również ozdoby.

Ozdoby do uszu i nie tylko

klipsyNajczęściej wybierana biżuteria to naszyjniki i łańcuszki, kolczyki, bransoletki, pierścionki oraz spinki, wsuwki i grzebienie do włosów. Łańcuszek to najbardziej podstawowa ozdoba, najczęściej wykonana ze srebra lub złota. Jest w zasadzie uniwersalna i noszą ją dzieci, mężczyźni i kobiety. W kulturze hiphopowej przyjął się łańcuch, który właściwie jest formą pośrednią między wspomnianym łańcuszkiem a naszyjnikiem, ponieważ często posiada również jakąś zawieszkę. W naszyjniku najważniejszą częścią jest wisior lub medalion z kamieni szlachetnych, bursztynu, metali lub drewna. Powszechnie nosi się także korale i perły na sznurkach lub cieniutkich niciach. Co do kolczyków, to jedna z najbardziej popularnych ozdób na świecie, mimo iż wymaga przekłucia płatków uszu. Wykonuje się je z metali szlachetnych oraz przeróżnych materiałów: od plastiku przez wełnę po drogocenne kamienie. Jeśli ktoś nie chce specjalnie robić sobie otworu w ciele, może zamiast kolczyków zdecydować się na klipsy. Również zakłada się je na uszy, natomiast jest to rodzaj mechanizmu, który uciska płatek z obu stron i przez to mocuje się do ucha i stabilnie na nim pozostaje.

Chociaż ubrania to najważniejsza część stylizacji, dodatki i ozdoby również mają ogromny wpływ na odbiór naszego outfitu. Globalnie znane i używane są naszyjniki, wisiory, kolczyki, klipsy i bransoletki oraz pierścionki. Klipsy są alternatywą dla tych osób, które nie chcę przekłuwać sobie uszu.