Drewnopodobny garaż z blachy

Blaszane garaże są najpopularniejszym sposobem na stworzenie przestrzeni do garażowania samochodu na każdej posesji i są tak popularne, iż w większości przypadków przestają być zauważane. Niektórzy posiadacze takowych przyzwyczajają się do owych garaży tak bardzo, iż czasem upodabniają je do drewnianych konstrukcji, czy nawet betonowych garaży.

Garaże z drewnopodobnego materiału

garaże blaszane drewnopodobne ocieplaneZ racji dużego zapotrzebowania, w ofertach producentów modułowych garaży drewnianych pojawiło się od jakiegoś czasu wiele różnych wersji garaży, upodobnionych właśnie do drewnianych konstrukcji, czy nawet do betonowego garażu murowanego. Takie garaże nadal pozostają tymczasowymi konstrukcjami, ale znacznie lepiej prezentują się na posesji i często mają docieplenie, które znacznie zwiększa komfort korzystania z takiego garażu. Typowe garaże blaszane drewnopodobne ocieplane mają wielkość wystarczającą do garażowania samochodu osobowego o dość dużych rozmiarach, i to takie wersje są najczęściej wykorzystywane. Można dostać co prawda większe warianty, choć zapotrzebowanie na takie jest dość niewielkie. Ściany zewnętrzne garaży wykonane są z tworzywa sztucznego, upodobnionego kolorem i fakturą do konkretnego rodzaju drewna. Jakość zależna jest oczywiście od producenta, aczkolwiek garaże od najbardziej renomowanych firm są często nie do odróżnienia od faktycznych drewnianych garaży.

Jako tymczasowe konstrukcje nie muszą posiadać pozwolenia na budowę, i mogą być postawione dosłownie w dowolnym miejscu w którym jest wystarczająca przestrzeń na ich ulokowanie. Producenci najczęściej oferują prefabrykowane garaże do samodzielnego złożenia, aczkolwiek coraz częściej zdarza się iż można samodzielnie zaprojektować garaż w aplikacjach producenta i zamówić gotową konstrukcję.