Druk ulotek – o czym trzeba pamiętać?

Wielu z nas się wydaje, że drukowanie to taka łatwa czynność. W końcu nie ma nic trudnego w kliknięciu przycisku ,,drukuj” na komputerze. Jednak trzeba zawsze pamiętać o kilku rzeczach, żeby nasze wydruki zawsze były dobrej jakości.

Druk ulotek i odpowiedni papier

druk ulotekPo pierwsze, musimy zadbać o odpowiedni tusz do drukarki. Musi być on najlepiej oryginalny, choć są też renomowane firmy robiące jedynie tusze dobrej jakości. Potrzebne są nam wszystkie tusze, czyli i tusz czarny i tusze kolorowe, czyli czerwony, żółty oraz niebieski. Nawet jeśli nie drukujemy nic w kolorze, to jeśli nie będzie w drukarce jednego tonera to drukowanie będzie niemożliwe. Poza tym trzeba tonery sukcesywnie wymieniać, ponieważ jakość wydruków będzie się stopniowo pogarszała, a kolory nie będą takie jak powinny być w rzeczywistości. Jeśli chodzi o druk ulotek to powinniśmy zadbać również o odpowiedni papier. Do ulotek najczęściej stosuje się błyszczący, giętki, cienki papierem na którym bardzo dobrze widać wszystkie kolory. Takie ulotki są też bardziej atrakcyjne niż te drukowane na matowym papierze. Jednak nasz tusz może się na nich rozmazywać, jeśli mamy drukarkę atramentową. Wtedy trzeba pójść do drukarni w Rzeszowie która ma drukarki laserowe i się tym zajmie za nas. Oni też przeprowadzają inne procesy, takie jak archiwizacja dokumentów.

Na pewno drukarnia ma o wiele lepszy sprzęt, niż my mamy w biurze czy w domu. Jednak oni też muszą zawsze pamiętać o takich samych rzeczach jak każdy inny. Inaczej jakość ich wydruków też będzie niska.