Dwupłaszczowy zbiornik na olej napędowy

Każdy zbiornik pozwala na zmagazynowanie danego płynu w określonej ilości. Zbiorniki na olej napędowy dają możliwość przechowania 1500, 2500 i 5000 litrów oleju. Występują jednopłaszczowe, dwupłaszczowe oraz takie które są bardziej zaawansowane technologicznie i posiadają systemy kontroli pobierania materiału czy możliwość autoryzacji poszczególnych użytkowników. 

Zakup czy wynajem zbiorników na olej napędowy

zbiornik na olej napędowyKoszty firmowe znacznie się zmniejszają gdy przedsiębiorca zakupi zbiornik paliwa. Dzięki zaopatrzeniu się większą ilość można wybrać sprawdzonego dostawcę i liczyć na korzystne rabaty. Zaoszczedza się nie tylko pieniądze ale i czas, gdyż nie ma już konieczności zakupu (droższego) paliwa na stacji benzynowej. Zbiornik na olej napędowy posiadają dużą pojemność przez co muszą być dobrze zabezpieczone, aby paliwo w żaden sposób nie wyciekło. Głównie z tego powodu stosuje się dwupłaszczową konstrukcję, która podwójnie zmniejsza możliwość wycieku, dodatkowo chroni przed wszelkimi uszkodzeniami oraz wpływem warunków atmosferycznych na pojemnik. Jest ona dużo bardziej solidna i trwała niż jednopłaszczowa i przez to częściej wybierana przez kupujących. Zakup takiego zbiornika może wiązać się z kosztem rzędu dziesięciu tysięcy złotych. Jeżeli przedsiębiorstwo nie może pozwolić sobie na taki koszt jest możliwość wynajmu. Jest to wygodne rozwiązanie w sytuacji gdy zbiornik na olej napędowy niezbędny jest tylko na określony czas np. kilka miesięcy. 
Chociaż zbiorniki na olej napędowy są dużych rozmiarów w ich konstrukcji przewidziano możliwość przewożenia pustego zbiornika wózkiem widłowym czy nawet dźwigu. Dzięki intuicyjnym rozwiązaniom zastosowanym w budowie pojemników obsługa ich jest niezwykle prosta i szybka, a ich wybór ogromny.