Efektywne obozy językowe w efektownej lokalizacji

Bywają takie sytuacje w życiu, gdy musimy szybko przyswoić pewną wiedzę lub zdobyć umiejętności. Może to być jakaś zdolność techniczna, prawo jazdy, obsługa urządzenia, ale także porozumiewanie się w jakimś języku. Szkoły językowe rozwijają w takiej sytuacji szeroki wachlarz oferowanych kursów. Wbrew pozorom, kilkumiesięczne intensywne kursy stacjonarne nie dają najlepszych efektów, choć nie można zarzucić im niskiej skuteczności. Prawdziwy potencjał znajduje się w obozach językowych, które coraz częściej spotykają się z uznaniem.

Owocna nauka w ciekawym miejscu

obozy językoweNikogo nie dziwi już wyjazd za granicę w celu poszerzenia swojej wiedzy. Specjaliści nierzadko wyruszają na szkolenia odbywające się na obczyźnie. Odpowiednio przemyślane obozy językowe przynoszą efekty przechodzące najśmielsze oczekiwania. To doskonała okazja, by w stosunkowo krótkim okresie nauczyć się wielu przydatnych słów, zwrotów, wyrażeń. Forma ta gwarantuje, że język, który używamy, jest żywy. Codzienne konwersacje prowadzone w języku Szekspira, jakie gwarantują obozy językowe, utrwalają przyswojone zagadnienia tak, jak nie zrobi to żaden stacjonarny kurs wieczorowy, weekendowy czy wakacyjny. To również wspaniała szansa na zetknięcie się z obcą kulturą. Dlaczego nie można łączyć wypoczynku z nauką? To bardzo mylne stwierdzenie, gdyż to właśnie zagraniczne obozy językowe biją efektywnością popularne dotąd metody nauczania. Coraz popularniejszym kierunkiem takich wypraw staje się Malta. Sprawdźmy, co oprócz nauki języka ma nam do zaoferowania ten kraj.

Malta – wyspiarskie państwo Europy

Najdalej na południe wysuniętym krajem Europy jest leżąca na Morzu Śródziemnym Malta. Oprócz liczącej 246 kilometrów kwadratowych wyspy Malty w skład Republiki Malty wchodzą następujące wyspy: Ghwadex, Kemmuna, Cominotto i Filfola. Te ostatnie są nie zamieszkałe. Malta jest krajem o klimacie podzwrotnikowym śródziemnomorskim, latem, kiedy wieje sirocco, na wyspie panują bardzo wysokie temperatury. Zazwyczaj jednak temperatura w lipcu, kiedy odbywa się najwięcej obozów językowych, nie przekracza 26 stopni Celsjusza. Na wyspie jest bardzo mało zieleni, podobnie ubogi jest świat zwierząt. Najbardziej licznymi przedstawicielami świata fauny są wędrowne ptaki, które wędrują z Europy do Afryki i odwrotnie.

Republika Malty może poszczycić się bardzo bogatą, sięgającą epoki kamiennej, historią. Nie brakuje na wyspie zabytków z epoki paleolitu i z epok wcześniejszych. Przez wieki na wyspie panowali najpierw Fenicjanie, następnie Grecy, Kartagińczycy, Rzymianie, Arabowie i Normanowie z Sycylii, w końcu Francuzi i Brytyjczycy. Brytyjczycy panowali na Malcie od roku 1800 do roku 1964, kiedy to Malta ogłosiła niepodległość. Do dzisiaj na ulicach Malty spotkać można takie same czerwone jak w Wielkiej Brytanii budki telefoniczne, a jednym z języków urzędowych jest angielski. Oprócz języka angielskiego status języka urzędowego ma język maltański. Turyści przyjeżdżają na Maltę przede wszystkim ze względu na panującą przez większość roku słoneczną pogodę, ze względu na piękne krajobrazy i oczywiście ze względu na zabytki. Stolicą Republiki Malty jest La Valetta położona na wyspie Malta. Do najważniejszych zabytków należy katedra świętego Jana, XVII-wieczne kościoły pod wezwaniem świętego Franciszka i Piotra, pałac Gubernatora z wieku XVI.

Jak widać, wybór Malty na cel obozu językowego może być świetną decyzją, będącą początkiem fantastycznej przygody. Zarówno pasjonaci historii, jak i osoby pragnące po prostu odpoczynku znajdą coś dla siebie. Pamiętajmy jednak, że naszym głównym założeniem wyprawy jest nauka języka obcego. Malta idealnie sprawdza się jako lokalizacja obozów językowych, o czym świadczą pozytywne opinie powracających z niej podróżnych.