Ekonomiczne przegrody z folii PCV

 

Przegrody wykonane z folii PCV są stosowane w przedsiębiorstwach na całym świecie od wielu lat. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie ale przede wszystkim bardzo skuteczne. Ścianki z folii znakomicie sprawdzają się w roli izolacji termicznej i akustycznej tworząc tym samym sprzyjające warunki pracy.

Znaczenie przegród przemysłowych z PCV

kurtyny pasoweOferowane przez producentów kurtyny z folii PVC to obecnie produkty bardzo wyspecjalizowane. Dostępne są np. kurtyny do mroźni, stanowisk spawalniczych, bakteriobójcze, zbrojone i wiele innych. Jednym z podstawowych rodzajów są kurtyny pasowe montowane w w miejscach dużego natężenia ruchu. Są one wytwarzane z pasów folii o różnej grubości i szerokości tak aby dostosować parametry izolacji do potrzeb przedsiębiorstwa. Pasy folii montuje się na ruchomych uchwytach w taki sposób aby zachodziły na siebie tworząc szczelną barierę. Przegrody tego rodzaju znakomicie sprawdzają się również jako izolacja przed zanieczyszczeniami pylistymi, oparami chemicznymi i owadami. Folia PCV, z której wykonuje się kurtyny paskowe ma bardzo dużą wytrzymałość na urazy mechaniczne co czyni je wyjątkowo trwałymi. Kolejną ich zaletą jest odporność na działanie agresywnych chemikaliów oraz substancji oleistych. Kurtyny przepuszczają światło oraz umożliwiają monitorowanie czynności personelu na sąsiadujących działach lub stanowiskach pracy. Kutyny skutecznie oddzielają całe działy oraz pozwalają na wyodrębnienie stanowisk pracy. Skutecznie zabezpieczają linie produkcyjne i pojedyncze urządzenia.

Dzięki zastosowaniu przegród przemysłowych zostają podwyższone standardy pracy co przekłada się na podniesienie wydajności i jakości. Przegrody paskowe są stosowane powszechnie nie tylko w dużych przedsiębiorstwach lecz także w mniejszych lokalach np. hurtowniach, sklepach i innych.