Elektryczny grill alternatywą w deszczowe dni

 

Weekend majowy przed nami, postanowiliśmy więc wraz z przyjaciółmi urządzić na działce małe przyjęcie z grillem w tle. Okazuje się jednak, że pogoda może nas nieco zaskoczyć, ale jesteśmy przygotowani na taką ewentualność. Grillowanie jest zawsze pretekstem do spotkań i kojarzy się na ten moment chyba bardziej z mile spędzonym czasem, niż z jedzeniem.

Grill, który trzeba podłączyć do prądu

sprawdzony grill weber elektrycznySłyszę dość często taką opinie, że grillowanie jest dla Polaków nieoficjalnym sportem narodowym. Jest to oczywiście stwierdzenie z przymrużeniem oka, jednak nie zmianie to faktu, że kiedy tylko zaczyna się ciepło, zaczynamy grillować na potęge, pod byle pretekstem. Do tej pory byłam przekonana, że grill ma sens tylko wtedy, kiedy za oknem jest piękna pogoda. Zdanie zmieniłam w ubiegłym roku, kiedy mój przyjaciel organizował grilla urodzinowego. Straszenie wtedy padało, ale poradziliśmy sobie tak czy siak, i zjedliśmy ostatecznie grillowane potrawy. W tym roku zanosi się na to, że planowane w weekend majowy przyjęcie przy grillu również zakończy się w domu. Na szczęście mamy sprawdzony grill weber elektryczny, którego można na spokojnie użytkować w zamkniętych pomieszczeniach. Różni się on od klasyczego grilla tym, ze podłącza się go do prądu, a ruszt nagrzewa się sam. Pod elektrycznym rusztem trzeba wlać tylko wodę, żeby nic się nie przypaliło. Potrawy zaś z takiego grilla, wcale mocno nie różnią się od tych przygotowanych na rożnie z węglem.

Tradycyjny grill nie zawsze dochodzi do skutku, bo nasze plany często krzyżuje pogoda. Na szczęście jest pewna alternatywa, która pozwala zjeść grillowane potrawy, pomimo na przykłąd deszczu za oknem. Alternatywą to jest elektryczny grill, który podłącza się do prądu i używa śmiało w zamkniętych pomieszczeniach.