Fachowe kursy rowerowe

Wielu miłośników jazdy górskiej ma często duże problemy z prawidłowym poruszaniem się po trudnym terenie. Brak przygotowania oraz doświadczenia może ogromnie utrudnić jazdę po nawet dość podstawowych trasach, dlatego też szkolenia i warsztaty z jazdy terenowej zazwyczaj bywają uczęszczane dość tłumnie przez miłośników jazdy rowerowej.

Warsztaty rowerowej jazdy offroadowej

wyprawy roweroweTerenowa jazda rowerem jest tak bardzo popularna, iż nie brakuje rowerzystów, zarówno młodszych jak i starszych, którzy chcieliby doskonalić swoje umiejętności pod okiem bardziej doświadczonych offroadowych rowerzystów. Kursy i warsztaty z jazdy po trudnym terenie są więc zawsze bardzo popularnym sposobem na udoskonalenie zdolności jazdy, i zazwyczaj gromadzą liczne grono kursantów. Zwłaszcza warsztaty dla młodszych rowerzystów są często o wiele bardziej oblegane niż kursy i szkolenia dla dorosłych, aczkolwiek obydwa te rodzaje są tak samo przydatne i dobrze skonstruowane. Kursy przede wszystkim mają za zadanie pokazanie sposobów na radzenie sobie w najtrudniejszych sytuacjach jakie mogą się wydarzyć na trasie. Może to być naprawa awarii części rowerowych, pokonywanie przeszkód czy nawet pierwsza pomoc w razie urazu. Są to zazwyczaj bardzo proste zagadnienia, aczkolwiek zaskakująco przydatne w wielu różnych sytuacjach. Zajęcia teoretyczne są w tym wypadku bardzo krótkie, gdyż zdecydowana większość zajęć prowadzona jest w terenie.

Praktyczne zajęcia są bowiem o wiele bardziej przydatne, a w wielu przypadkach pokazanie kursantom sposobu na naprawę roweru czy demonstracja techniki jazdy jest znacznie łatwiejsza do zapamiętania niż omówienie tematu słownie. Po takim kursie większość uczestników jest znacznie lepiej przygotowana do jazdy offroadowej, a przez to również i pewniejsza.

Źródło https://mtbacademy.pl