Fizjoterapia i rehabilitacja

Rehabilitacja ma na celu przywrócenie sprawności fizycznej. Jest to także metoda leczenia osób, którzy ponieśli jakiś uszczerbek na swoim zdrowiu. Jeżeli odnieśliśmy jakiś uraz bądź jesteśmy po operacji chirurgicznej, to z pewnością dostaniemy skierowanie na rehabilitację. Jej wykonywaniem zajmuje się dziedzina medycyny, jaką jest fizjoterapia. Jeżeli doskwierają nam schorzenia reumatologiczne, neurologiczne czy też mieliśmy urazy ortopedyczne lub sportowe, to możemy poddać się rehabilitacji.

Specjalnie przeszkolony zespół fizjoterapeutów zajmie się nami kompleksowo.
Fizjoterapia ma cel: zapobiegać postępowi i nawrotom choroby, usuwać różne dolegliwości, przywracać sprawność fizyczną.

fizjoterapiaZatem jak widzimy, rehabilitacja i fizjoterapia składają się we wspólną całość. Dzięki nim możemy poprawić komfort swojego życia, pomóc sobie w leczeniu dolegliwości. Rehabilitacja będzie skuteczna wtedy, kiedy będzie stosowana systematycznie. Rozmawiając z fizjoterapeutami, możemy ułożyć plan wizyt. Fizjoterapeuci dobiorą doskonale odpowiadające metody leczenia do naszych schorzeń czy dolegliwości. Będziemy mogli poddać się licznym zabiegom, które przywrócą nas do zdrowia.

Nasze miasto – Kraków, dzięki swojej wielkości, ma w swojej ofercie mnóstwo placówek, dla których rehabilitacja i fizjoterapia jest codziennością. Wybierając placówkę sprawdźmy jakie pakiety leczenia oferuje i jakie są ceny. Możemy również starać się o refundację, ale nie wszystkie placówki mają taką możliwość. Z pewnością zapisując się do którejś, otrzymamy pomoc. Zespół fizjoterapeutów dostosuje metody leczenia do naszego przypadku i rehabilitacja będzie mogła się rozpocząć. Wszystko zatem pójdzie ku lepszemu. Będziemy zadowoleni, że skutecznie znaleźliśmy kogoś, kto zajmie się nami kompleksowo. Pamiętajmy ważna jest systematyczność leczenia.

Źródło: http://rehabilitacja-iris.pl