Fototapeta zamiast płytek

Kuchnia jest takim miejscem w każdym domu, w którym chętnie przebywamy, nawet, kiedy przyjdą do nas goście. Większość imprez spontanicznie przenosi się do kuchni i tak naprawdę nikt nie wie, jaka jest tego przyczyna. Dlatego też warto zadbać o to, aby kuchnie w naszym domu były jak najbardziej funkcjonalne, ale też atrakcyjne. 

Modna fototapeta w kuchni

fototapeta do kuchni pod szkłoProjektanci wnętrz proponują coraz bardziej wymyślne rozwiązania aranżacji kuchennych. Kuchnia jest bowiem w takim miejscem, w którym spędza się bardzo dużą część czasu zarówno na co dzień, jak i na imprezach. Damy więc o to, żeby kuchnie były nie tylko funkcjonalne, ale też atrakcyjnie wizualnie. Ozdobą ścian pomiędzy szafkami w kuchniach były do tej pory różnego rodzaju kafelki. Od jakiegoś czasu, jednak, modne stały się fototapeta do kuchni pod szkło, które zmieniły oblicze kuchni. Taka fototapeta może przedstawiać praktycznie wszystko, od konkretnych przedmiotów, przez rośliny, krajobrazy, aż po postacie. Wszystko zależy od naszej kreatywności. Takiej fototapety nie można nakleić na ścianę bez żadnego zabezpieczenia, bo w kuchni narażona by była wciąż na działanie pary wodnej, tłuszczu i tak dalej. Dlatego też, na fototapetę nakłada się specjalne szkło. Fototapeta jest tak dekoracyjnym elementem aranżacji wnętrza, że najlepiej pasuje do prosto urządzonych kuchni. Proste, jednolite szafki doskonale komponują się z mniej lub bardziej kolorowym zdjęciem, umieszczonym na ścianie. 

Kuchnia jest takim pomieszczeniem, w którym spędza się naprawdę dużo czasu. Z tego względu coraz większą wagę przywiązujemy do jej wyglądu. Projektanci proponują nam, na przykład, żeby zamiast kafelek, umieszczać pomiędzy szafkami fototapety. Zabezpiecza się je tylko przed zniszczeniem, poprzez nałożenie na nie szkła.