Funkcjonalna przyczepka do roweru

Jeżeli chcemy ze sobą zabierać dziecko na przejażdżki rowerowe, to musimy mieć odpowiednie do tego celu nosidła, foteliki, lub przyczepki. Przy wyborze sprzętu należy się przede wszystkim kierować bezpieczeństwem i wygodą dziecka.

Do czego służy przyczepka rowerowa?

przyczepki roweroweWiększość rodziców wozi swoje dzieci tylko w wózkach spacerowych, lub nosi w chustach. Niektórzy się obawiają zabierać ze sobą dzieci jadąc na rowerze, a niepotrzebne, bo dzisiejsze przyczepki rowerowe są w pełni bezpieczne. Możemy w nich przewozić nawet niemowlaki, bo niektóre modele posiadają specjalne zapięcia umożliwiające założenie nosidełka samochodowego. Starsze dzieci przypina się specjalnymi pięciostopniowymi pasami bezpieczeństwa, które są łatwe w zapięciu i rozpięciu. Przyczepki są kierowane już dla dzieci kilku miesięcznych, które potrafią stabilnie trzymać główkę. Gondola jest przestronna i wystarczy tam miejsca na dziecko i jego zabawki. Wejście jest zapinane na zamek i tak samo jak boczne okna, jest zabezpieczone siateczką chroniącą malca przed owadami i ewentualnymi kamieniami mogącymi wpaść do środka w trakcie jazdy. Przyczepka ma ergonomiczny kształt i dobrze wyprofilowaną poręcz do prowadzenia przyczepki jeżeli zechcemy ją zamienić na wózek do biegania. Montuje się ją za pomocą specjalnego dyszla znajdującego się na przodzie przyczepki, do tylnego koła roweru. Przyczepka rowerowa posiada lekki, aluminiowy stelaż, mocne hamulce, sprężynowe amortyzatory i dwa duże koła, oraz jedno małe skrętne.

W przyczepce możemy przewozić jedno, albo dwoje dzieci w zależności od wariantu gondoli. Możemy z nią biegać, spacerować, albo jeździć na rowerze, bo jeden produkt pełni aż trzy funkcje. Najtańsze przyczepki kupimy już za niecałe tysiąc trzysta złotych.