Gdzie kupić szczeniaka owczarka podhalańskiego?

Rasa psów podhalańskich jest uważana za jedną z najpiękniejszych na świecie. Nie sposób bowiem się nie zakochać w słodkich szczeniaczkach, które swoim wyglądem przypominają urocze puchate kuleczki wyrastające w późniejszym okresie na przepiękne psy o długiej sierści. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup warto poczytać o charakterze tych psów i znaleźć odpowiednią hodowlę.

Owczarki podhalańskie z hodowli

szczeniaki owczarka podhalańskiegoNa początku warto zaznaczyć bardzo istotny fakt. Owczarki podhalańskie potrzebują mieć zapewnione bardzo dużo ruchu dlatego w ciasnych mieszkaniach w blokach będą się raczej męczyły chyba, że jesteśmy w stanie im zapewnić długi spacer plus co najmniej dwie godziny biegania na świeżym powietrzu. Biorąc jednak pod uwagę ich temperament najlepiej sprawdzą się w domach. Są to psy pasterskie, a co za tym idzie mają we krwi pilnowanie stada. Owczarek podhalański świetnie zatem sprawdzi się w roli psa stróżującego, który jest gotów dzielnie bronić całej naszej rodziny. Szczeniaki owczarka podhalańskiego znajdziemy w polskich hodowlach. Jest to nasza rodzima rasa dlatego z dostępem do dobrych hodowli nie będziemy mieli najmniejszych problemów. Pamiętajmy, aby psy kupować jedynie w sprawdzonych miejscach, które też możemy znaleźć w internecie. Większość hodowli posiada bowiem nie tylko swoje strony internetowe, ale także fanpage w social mediach.

Często też możemy znaleźć ogłoszenia psów z hodowli w miejscach, gdzie niestety są też do znalezienia psy z pseudohodowli. Jak je odróżnić? Przede wszystkim szczeniaki z dobrej hodowli będą droższe niż te bez rodowodu. W opisie ogłoszenia z pewnością też będą zawarte wszystkie niezbędne informacje związane z hodowlą, jej nazwą oraz miejscem w którym dana hodowla się znajduje. Pamiętajmy też, że zakup psa z hodowli to gwarancja na to, że nie będzie on schorowany.