Gdzie nosić męski skórzany portfel?

 

Elegancki mężczyzna musi mieć wolne ręce, a więc nie może na oficjalne wyjście zabierać ze sobą plecaków, saszetek ani toreb. Jednak musi ze sobą mieć portfel, który jest nieodłącznym kompanem szarmanckiego dżentelmena, który musi mieć przy sobie drobne na parking czy zakup bukietu od ulicznej kwiaciarki.

Miejsce męskiego portfela

portfel męski skórzany brązowySzczególnym modelem portfela dla eleganckiego mężczyzny jest łamany na pół, gładki skórzany, którego jedyną ozdobą jest szew w nie rzucającym się w oczy kolorze. Prostota budowy tego typu pulares sprawi, że znajdą się w nim wyłącznie niezbędne rzeczy, a jego właściciel będzie zmuszony nosić go w wewnętrznej kieszeni marynarki. Natomiast niewielki portfel męski skórzany brązowy z zatrzaskiem będzie odpowiednim akcesorium dla dżentelmena, który preferuje noszenie pieniędzy i dokumentów w kieszeni spodni. Niewielkie wymiary pularesu wymogą na jego właścicielu zabranie ze sobą tylko najpotrzebniejszych rzeczy, jak prawo jazdy, karta płatnicza i drobne na szatnię. Najważniejszą cechą, jaka kwalifikuje portfel do noszenia w kieszeni spodni jest jego niewidoczność z zewnątrz. Podstawowe wytyczne dla elegancji zakładają, że zawartość kieszeni nie może zmieniać fasonu ubrania. Sam portfel natomiast może mieć delikatne ozdoby w postaci szwu w kontrastującym kolorze lub niewielkiego przetłoczenia. Dopuszczalne jest także wybranie portfela z ozdobną blaszką, zwaną nabijką.

Powyższe porady dotyczą sytuacji, gdy mężczyzna wychodzi na elegancką kolację do restauracji, udaje się do teatru, opery bądź na bal lub wesele. W przypadku spotkań biznesowych ulubiony, męski portfel skórzany może spoczywać w teczce. Natomiast podczas wyjścia na uczelnię nie ma nic zdrożnego w posiadaniu przy sobie praktycznego plecaka.