Idealna rasa kota dla każdego

Posiadanie zwierzaka w domu wiąże się z dużą odpowiedzialnością. Każdy właściciel czworonoga wie, że nawet najmniej wymagające zwierzęta muszą otrzymywać minimum naszej uwagi w ciągu dnia. Zazwyczaj mówi się, że to psy są bardziej wymagające w opiece przez częste spacery poza dom. Czy koty będą więc odpowiednim wyborem dla osób, które nie mają dużo czasu, a pragną zwierzaka?

Jaką rasę kota wybrać?

urocze koty brytyjskie niebieskieKoty różnią się charakterem jak każde inne stworzenia. Nie można jednoznacznie opisać rasę, ponieważ zawsze znajdą się wyjątkowe jednostki, które zaprzeczą tej regule. Na przykład popularne, urocze koty brytyjskie niebieskie są uznawane za przyjacielskie oraz bezkonfliktowe. W ich naturze leży spokój i umiejętność dzielenia przestrzeni z innymi domownikami oraz zwierzętami. Koty brytyjskie, jak sama nazwa wskazuje, wywodzą się z Wielkiej Brytanii. Rasa ta jest charakterystyczna i bardzo elegancka, przez co często można widzieć takie koty w reklamach oraz na etykietach opakowań z produktami dla zwierząt. „Brytyjczyki” są kotami średniej wielkości, a ich waga może dochodzić do dziewięciu kilogramów. Mają okrągły pyszczek i pełne policzki oraz charakterystyczne miodowe oczy. Koty brytyjskie są rasą popularną i często wybieraną przez rodziny z dziećmi oraz psami. Aby dokonać adopcji uroczego Brytyjczyka niebieskiego, należy znaleźć hodowlę z odpowiednimi uprawnieniami, która wystawia certyfikaty dla nowo narodzonych kotków.

Tylko dzięki dopilnowaniu tych dokumentów możemy mieć pewność, że adoptujemy kotka z legalnego źródła, nie wspierając przy tym pseudohodowli. Kot brytyjski jest inteligentnym zwierzęciem i nie ma problemu z nauczeniem się podstawowych czynności domowych, jak korzystanie z kuwety oraz używanie drapaków. Kotki te nie należą do bardzo leniwych zwierząt i nie lubią się nudzić.