Jak budowane są hale?

Montaż hal stalowych odbywa się za pomocą specjalnie wyselekcjonowanych technologi które dobierane są do specyfiki oraz przeznaczenia wznoszonego obiektu.

Jednym z pierwszych kroków podczas montażu hali stalowej jest sporządzenie dokumentacji oraz wybranie właściwego projektu który odpowiada indywidualnemu zapotrzebowaniu zlecającego. Bardzo istotną zaletą hal stalowych jest możliwość modyfikacji gotowego projektu dzięki czemu nawet najbardziej nietypowe rozwiązania znajdą rzetelnego wykonawcę który sprosta oczekiwaniom zlecającego. Stal wykorzystywana podczas budowy hali ,zazwyczaj zabezpieczona jest  farbą  epoksydowo-poliuretanową która posiada właściwości antykorozyjne.

Kolejną metodą wzmocnienia stali wykorzystywanej do wznoszenia hal stalowych jest ocynkowanie jej za pomocą metody ogniowej. Ważnym elementem który należy wziąć pod uwagę jest ustalenie wymagań z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Firmy profesjonalnie zajmujące się montażem hal stalowych powinny zająć się wydajnym zagospodarowaniem dostępnego terenu działki  oraz zapewnieniem trwałości i bezusterkowości wznoszonego obiektu.

W gestii wykonawcy powinna znaleźć się także pomoc w doborze sposobu składowania towaru oraz dobraniu  rodzaju  systemu magazynowego spośród dostępnej oferty. W procesie projektowania oraz wyborze odpowiedniego rozwiązania należy również wziąć pod uwagę wszystkie zapisy Prawa Budowlanego , norm przedmiotowych oraz warunków technicznych. Rodzajów hal  jest bardzo wiele dlatego też przepisy mogą różnić się zależnie od wybranego typu hali stalowej.

Zależnie od rodzaju i przeznaczenia hale stalowe można podzielić na hale produkcyjne, przemysłowe , warsztatowe hale stalowe ,gospodarcze  ,łukowe ,modułowe ,wojskowe ,sportowe i widowiskowe.