Jak ogłosić upadłość konsumencką?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą niejednokrotnie popadają w poważne długi finansowe, z których bardzo trudno w pełni samodzielnie wyjść. Nic więc dziwnego, że szukają pomocy na zewnątrz, ponieważ samo zawieszenie czy też zamknięcie firmy nie powoduje, że długi znikną. Najlepiej zwrócić się o pomoc do radcy prawnego lub lokalnej kancelarii adwokackiej, która pomaga w tego typu sytuacjach.

Kiedy ogłosić upadłość konsumencką?

upadłość konsumencka gliwiceTak naprawdę im wcześniej zwrócimy się o pomoc, tym lepiej dla nas oraz naszych długów. Przede wszystkim adwokat czy radca dokładnie przeanalizuje naszą sytuację, posiadany majątek czy ewentualne dochody oraz porówna je ze wszystkimi zadłużeniami. W wielu sytuacjach jedynym sensowym rozwiązaniem może okazać się upadłość konsumencka Gliwice to jedno z miast na Śląsku, gdzie działa wiele kancelarii zajmujących się długami. Mowa tutaj przede wszystkim o dojściu do porozumienia z wierzycielami – w niektórych przypadkach można liczyć na umorzenie choćby samych odsetek, w innych – na rozłożenia zobowiązań na dogodne raty, które dłużnik będzie w stanie pokryć z obecnych źródeł. Na pewno nie należy się ukrywać i unikać odpowiedzialności, ponieważ w każdej sytuacji – prędzej czy później konieczne będzie oddanie wszystkich kredytów i pożyczek wraz z naliczonymi, często niemałymi odsetkami. 

Im wcześniej ogłosimy upadłość (można to zrobić w trybie przyspieszonym) oraz zwrócimy się do wierzycieli wraz ze wsparciem adwokata czy radcy prawnego, tym lepiej dla nas i naszej przyszłości. Tego rodzaju wydarzenia i ciężkie finansowe chwile są z pewnością ważną lekcją dla niejednego przedsiębiorcy. Choć trzeba pamiętać, że osoby prywatne również mogą się zadłużyć tak poważnie, że będą musiały ogłosić bankructwo i zaczynać od zera.