Jak urządzić salon?

Piękny i przytulny salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie tutaj odpoczywamy po dniu ciężkiej pracy, sięgając po książkę czy pilot od telewizora. Aby czas w tym wnętrzu był komfortowy i odprężający, warto zadbać o odpowiedni wystrój. Czym należy kierować się przy urządzaniu salonu, aby ten dobrze pełnił swoją funkcję?

Polecane style do salonu

krzesła w stylu glamourUrządzanie salonu powinno być dobrze przemyślanym i zorganizowanym procesem. Powinniśmy przede wszystkim kierować się spójnością i umeblować pokój w takim samym stylu jak resztę pomieszczeń. Przytulne mieszkanie pozytywnie wpłynie na atmosferę i sprawi, że już od progu będziemy czuć niezwykły i przyjazny klimat wnętrz. W zależności od naszych upodobań możemy bazować na tych bardziej tradycyjnych, jak i nowocześniejszych rozwiązaniach. Miłośnicy klasyki powinni rozejrzeć się za drewnianymi komodami i tapicerowanymi kanapami w przyjaznych dla oka odcieniach, natomiast jeżeli zależy nam na minimalizmie, to warto pomyśleć o stylu skandynawskim. Innym, równie ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem jest styl glamour, który wyróżnia się blaskiem, przepychem i elegancją. Jego główną cechą jest łączenie ze sobą elementów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zupełnie różne od siebie, co powoduje występowanie wielu kontrastów. Kryształowe żyrandole, okrągłe stoliki i pikowane, miękkie krzesła w stylu glamour z pewnością dodadzą uroku i sprawią, że nasz salon będzie wyglądał wyjątkowo. Warto zwrócić też uwagę na odpowiednią kolorystykę, która obejmuje przede wszystkim róże, fiolety, beże oraz szarości.

Dobrze urządzony salon to miejsce pełne spokoju, komfortu i odprężenia. Odpowiednio dobrane do siebie meble i towarzyszące im dekoracje potrafią wprowadzić niezwykły nastrój, który pomoże nam odpocząć. W zależności od naszych upodobań możemy opierać się na różnych trendach, do których zalicza się między innymi styl klasyczny, nowoczesny, skandynawski czy glamour.