Jak zaprojektować garderobę?

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na remont poddasza w naszym domu. Do tej pory mieściliśmy się z wszystkim swoimi rzeczami w dwóch pokojach. Jednak gdy na świecie pojawiło się dziecko zaczęło się robić ciasno. Strych był nieużytkowy ale miał bardzo duży potencjał, miał też bardzo dużą przestrzeń do wykorzystania.

Projekt małej garderoby

program do projektowania garderobyPoddasze na samym początku należało przygotować na remont. Znajdowało się tam stare pomieszczenie, które wymagało wyburzenia. Było małe i ciasne z niewielkim dostępem do światła. Po tym jak zakończyliśmy rozbiórkę i pozbyliśmy się gruzu, zaczęła się ta milsza części remontu. Musieliśmy dobrze zaplanować przestrzeń na poddaszu tak aby było tam jak najwięcej miejsca. Planowaliśmy urządzić tam sypialnię oraz małą garderobę. Garderoba była w tym przypadku niezbędna gdyż nie miesiliśmy naszych rzeczy w szafach. Garderoba pozwala również na zachowanie porządku i ułatwia przechowywania rzeczy, które używane są tylko sezonowo. Jako, że remont wykonywaliśmy sami zdecydowałam się na skorzystanie ze programów projektowych. Znalazłam program do projektowania garderoby, który był bardzo intuicyjny i pozwalał wszystko dobrze rozplanować. Można było w nim dopasować szafy i różnego rodzaju schowki, dzięki czemu garderoba mogła pomieścić naprawę wiele ubrań, butów oraz i innych przedmiotów. Garderoby w wielu domach stają się standardem, gdyż pozwalają na powiększenie powierzchni w innych miejscach w domu. Program pozwala na wizualizację różnych wariantów dzięki czemu możemy wybrać wariant, który najbardziej dostosowany jest do naszych potrzeb. Garderoba może być różnej wielkości, w zależności od tego na jaki wariant się zdecydujemy.

Pomieszczenie garderobiane to wielka wygoda w każdym domu. Jeśli jest szansa na praktyczne wykorzystanie jakiegoś miejsca w domu czy mieszkaniu warto zastanowić się nad zaprojektowaniem nawet niewielkich rozmiarów garderoby, która pozawala na przechowywanie różnych rzeczy w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać tą przestrzeń.