Jaką zabawkę kupić psu?

 

Codzienna zabawa człowieka z psem nawet taka kilku godzinna może okazać się niewystarczająca dla naszego pupila, a przecież nie możemy poświęcić psu całego dnia, bo musimy chodzić do pracy i zając się resztą rodziny, prawda? Psy z kolei szybko się mogą znudzić leżeniem na kanapie, a wówczas zaczynają szukać zabawy samodzielnie nierzadko niszcząc nasze rzeczy.

Różnorodność zabawek dla psów

zabawki dla psaPsy, jak wszyscy wiemy uwielbiają ruch i zabawę dlatego tak chętnie bawią się w aportowanie oraz wszystkie inny zabawy ze swoim ukochanym człowiekiem. Jednakże nikt z nas nie ma raczej możliwości, aby cały dzień poświęcić pupilowi, a ten może również znudzić się długim leżeniem na kanapie, więc zaczyna sobie szukać sam zajęcia, co kończy się nierzadko pogryzionymi rzeczami. Często też na internecie możemy znaleźć niby śmieszne filmiki na których właściciel po powrocie do domu znajduje porozwalane wokół rzeczy przez psa, a ten czeka na niego ze smutną miną. Nie ma w tym nic śmiesznego ponieważ pies zachowuje się w ten sposób z tęsknoty za człowiekiem, dlatego warto kupić odpowiednie zabawki dla psa umilające mu czas, kiedy nas nie ma bądź nie możemy się z nim pobawić, a takich zabawek jest całe mnóstwo! Najpopularniejszymi są oczywiście gryzaki, które sprawiają, że pies skupia na nich uwagę zamiast gryźć nasze rzeczy, ale w sklepach internetowych znajdziemy znacznie więcej zabawek przeznaczonych do domu. Mogą być to na przykład maty zapachowe w których ukrywa się smakołyki, albo inne zabawki logiczne dzięki którym nasz psiak ma zajęcie, rozwija się, a także ćwiczy zmysł węchu.

Istnieje także spora liczba zabawek przeznaczonych do zabawy dla psa na świeżym powietrzu. Bardzo popularnymi na przykład są zabawki przytwierdzone do specjalnej liny i sprężynki które następnie możemy zamontować na drzewie lub gdziekolwiek wyżej tak, aby pies mógł sobie te zabawkę dowolnie szarpać ćwicząc tym samym mięśnie i dając upust swojej naturze. Tego typu zabawki są szczególnie znane wśród psów muskularnych i silnych.