Jakie prace możemy zlecić stolarzowi?

Stolarz to zawód bardzo szeroko rozciągnięty na inne dziedziny przemysłu, nie ograniczający się jedynie do produkcji mebli. Usługi stolarskie sięgają branży budowlanej, a nawet muzycznej. Z jakimi problemami czy też potrzebami możemy zatem zwrócić się do stolarza?

Nie tyylko meble na zamówienie

blaty kuchenne drewniane warszawaNajpowszechniejszym zadaniem stolarza jest oczywiście wytwórstwo mebli zwykle wykonywanych na specjalne zamówienie klienta. Najczęściej wśród zamówień pojawiają się stoły drewniane, meble kuchenne, szafy do zabudowy czy stelaże łóżek. Poza samymi meblami, klienci równie chętnie zlecają stolarzowi produkcję samego blatu kuchennego, bowiem ostatnio zyskują one coraz większą popularność. Do stolarza możemy zwrócić się również w przypadku gdy chcemy zakupić wyroby galanterii drzewnej. Mogą to być drobne produkty reklamowe wykonane z drewna, nóżki do foteli i szaf, ozdoby drewniane itd. Praca stolarza specjalizującego się w galanderwi drzwnej wymaga wiele precyzji, cierpliwości i zręczności dłoni. Zaawansowana technologia, którą dysponują dzisiejszy warszawscy stolarze na szczęście znacząco upraszcza im zadanie, dzięki tokarkom, grawerom laserowym, ich praca jesty dużo łatwiejsza i szybsza. Odmienną dziedziną zawodu stolarza jest stolarka budowlana. Wiąże się ona z wszelkimi pracami związanymi z produkcją, montażem, konserwacją a także renowacją i modernizacją okien, drzwi czy stolarki budowlanej. Ciekawym zajęciem w pracy stolarza, jest również konserwacja i renowacja instrumentów muzycznych jak drewniane fortepiany czy skrzypce, jego zadaniem jest dbanie by powierzchnia drewniana z biegiem czasu nie została naruszona.

Do grona usług stolarskich zaliczyć można także prace specjalistów z danych dziedzin jak na przykład specjalista od mebli artystycznych i zabytkowych zajmujących się dbaniem o zachowanie ich naturalnego wyglądu. Zatem do stolarza możemy zwrócić sie nie tyloko chcąc wykonać meble, ale i także w wielu innych specyficznych przypadkach.

Źródło www.konar.waw.pl