Karmienie rur na farmach hodowlanych

Farmy hodowlane, gdzie w jednym czasie przebywa nawet kilka tysięcy kur, muszą zmagać się z trudnościami związanymi z ich karmieniem. Nie da się tam po prostu rozsypać ziarna, aby kury się nim najadły, gdyż może to spowodować duży chaos, w którym część drobiu na pewno dokonałaby żywota.

Karmidła dla kur na farmach drobiu

karmidło dla kuryAby kury nie pozabijały się podczas spożywania posiłków trzeba im je podać w odpowiedni sposób. Najlepiej jest to zrobić poprzez urządzenie, które w sposób automatyczny i bezpieczny jest w stanie podać odpowiednią karmę. Takim urządzeniem jest karmidło dla kury w wersji przemysłowej. Budowa takiego urządzenia do karmienia jest dostosowana do danych warunków, w jakich znajdują się kury. Trzeba je dostosować zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i zagęszczenia kur na każdy metr kwadratowy. Urządzenie składa się z korytek ustawionych wewnątrz hali, w taki sposób, aby każda kura miała do nich dostęp, a także z dozowników, które w sposób automatyczny dozują karmę. Odpowiednie zaprogramowanie takiego układu dozującego wpływa bardzo mocno na sukces, związany z karmieniem kur. Dietetyk powinien dobrać odpowiednią dawkę karmy, a urządzenie powinno tą karmę w profesjonalny sposób podać wszystkim kurczakom. Dozowanie, które odbywa się automatycznie wsypuje karmę do korytka, a głodne kury mogą wtedy do niego podejść i zjeść dowolną porcję, która się tam znajduje. Dzięki temu, że dozator dozuje w regularnych odstępach czasu policzone porcje nie dochodzi do niedożywienia.

Większość farm drobiu wprowadza automatyczne dozatory z powodów logistycznych. Nie ma w takich miejscach innego sposobu podania karmy niż ta automatyczna. Żadna inna metoda nie będzie równie efektowna, a także bezpieczna. Jak już wspomniałem na wstępie kwestie bezpieczeństwa także będą tutaj odgrywały ważną rolę.