Kawa od mobilnego baristy

Kawa dla wielu osób jest napojem, bez którego trudno wyobrazić sobie dzień, a jeszcze trudniej wczesny poranek. Oczywiście, bardzo często, jeśli musimy wcześnie wyjść z domu, nie mamy czasu przygotować sobie tego typu napoju. Z tego też powodu chętnie korzystamy z usług firm proponujących nam możliwość zakupu dobrej kawy na wynos.

Popularność mobilnego baristy

mobilny baristaKiedy myślimy o kawie na wynos, w pierwszej kolejności przychodzą nam na myśl różnego typu kawiarnie i restauracje, które dają nam taką możliwość. Od pewnego czasu na rynku funkcjonuje też dość ciekawe rozwiązanie, które znajduje dużą popularność w miejscach, gdzie nie ma dostępu do stacjonarnej kawiarni. Mowa oczywiście o mobilnych baristach. Mobilny barista to osoba, która posiada stragan czy też pojazd, w którym możliwe jest przegotowanie dobrej jakości kawy. Oczywiście, aby owa konstrukcja spełniała kryteria mobilności, przedsiębiorca musi mieć możliwość jej dowolnego przestawiania, a najczęściej poruszania się nią. Doskonałym rozwiązaniem okazują się niewielkie stragany wyposażone w duże koła, które możemy przyczepić do naszego roweru i w ten sposób przemieszczać się wraz z naszym „lokalem”, gdzie będziemy mogli parzyć kawę dla każdej chętnej osoby. Aby stragan tego typu dobrze realizował swoją funkcjonalność, musi być wyposażony w odpowiednie rozwiązania, np. generator prądu, który umożliwi uruchomienie ekspresu do kawy i podgrzewacza mleka.

Mobilnych baristów bardzo często możemy znaleźć w pobliżu dużych przedsiębiorstw, ale również uczelni. Możliwość przemieszczania się w przypadku tych przedsiębiorców stanowi bardzo dużą zaletę i umożliwia wykorzystywanie pełnego potencjału tego typu biznesu. Barista może o dowolnej godzinie znajdować się w miejscu, gdzie akurat będzie popyt na jego usługi.