Kici, kici. Czyli przeprowadzamy się ze zwierzętami

Podczas zmiany miejsca zamieszkania, pamiętajmy, że w domu posiadamy także często zwierzęta, które zasługują na szczególne traktowanie podczas zmiany lokum. O ile pies, będzie miał wielką frajdę i przygodę, związaną z eksploracją nowych miejsc, o tyle kot, ptaki czy gryzonie już niekoniecznie, i nie będzie to dla nich fascynujące, a raczej stresujące.

Polkat Szczecin przeprowadzi wszystko, nawet zwierzęta

Zwierzę przyzwyczaja się do miejsca, w którym żyje, oczywiście przyzwyczaja się w takim samym stopniu do właściciela, jednak zmiana miejsca zamieszkania, nowe odgłosy z zewnątrz, nowe zapachy, nowy układ mieszkania, sprawiają, że zwierze czuje się źle i nieswojo. Zaplanujmy przeprowadzkę naszych pupili z firmą Polkat Szczecin, na najmożliwszy koniec naszych przenosin.

Polkat SzczecinPakując nasze rzeczy, starajmy się nie pakować ulubionych zabawek, legowiska, klatki czy akwarium możliwie do końca. Jeżeli korzystamy z firmy oferującej transport bagażowy i przeprowadzki, starajmy się, żeby obcy pracownicy, wynoszący sprzęt za naszego mieszkania, mieli jak najmniejszą styczność ze zwierzęciem, warto zamknąć kota na przykład w pokoju, w którym lubi spędzać czas. Dopiero w momencie, kiedy całe nasze mienie, jest już zniesione do samochodu, wtedy dopiero zaczynamy przeprowadzać naszego zwierzaka. Idealną sytuacją jest możliwość, że przeprowadzamy na przykład kota dopiero jak rozłożymy nasze rzeczy w nowym miejscu i on jest przywożony, jako ostatni na gotowe, żeby był wśród rzeczy, które zna. Jednak niestety nie zawsze jest to możliwe. Pamiętajmy też, że bagażówka, to nie jest najlepszy pomysł na środek transportu dla naszego futrzaka, więc o ile to możliwe, postarajmy się przewozić zwierzę z nami. Kot, czy chomik będzie i tak już wystarczająco zdenerwowany całym zmieszaniem. W nowym miejscu akwarium czy klatkę postawmy w miejscu, które będzie jak najbardziej przypominało miejsce z poprzedniego miejsca zamieszkania. Jeżeli chodzi o kota, zobaczmy gdzie ukrył się w nowym mieszkaniu (a zrobi to na 99%) i tam połóżmy jego legowisko, czy zabawkę. Warto też skonsultować się z weterynarzem w celu dobrania, odpowiednich leków na te pierwsze burzliwe dni.