Kłopot z remontem w bloku i odbiór gruzu

Lidia i Kamil kupili w zeszłym roku mieszkanie w stanie do remontu. Ich zdolność kredytowa była bardzo skromna, do tego jeśli chcieli skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych musieli znaleźć mieszkanie duże na co najmniej 50m2.

Poznański odbiór gruzu z kontenerami

odbiór gruzuSpore mieszkanie za niewielkie pieniądze? To było karkołomne połączenie. Wiedzieli, że będą musieli iść na spore kompromisy, nie spodziewali się jednak aż tak tragicznego wyboru. Wreszcie zdecydowali się na zrujnowane ale duże mieszkanie na czwartym piętrze starego wieżowca. Zaraz przystąpili do remontu. Kłopot polegał na tym, że nie wiedzieli jak się pozbyć całego bałaganu ze ścian i podłóg. Nie mogli przecież wyrzucać tak po prostu gruzu przez okno. W poznaniu było mnóstwo firm oferujących wywóz gruzu ale tylko kilka miały w swoim cenniku kontenery. Reszta przedsiębiorstw głupio oczekiwała, że klienci sami zorganizują kontenery na własną rękę. Podczas jednej z rozmów telefonicznych Kamil wykrzyknął wręcz, że gdyby kontener był tak łatwy do zorganizowania to i odbiór gruzu-poznań nie stanowiłby problemu! W końcu jednak udało się znaleźć chętną do współpracy firmę. Nie tylko podstawiła kontener ale też zabezpieczyła go tak, aby zrzucany gruz nie rozsypywał się na boki. W ten sposób można było remontować.

Cztery tygodnie później mieszkanie miało już nowe podłogi, wymienione okna i nowe ściany. Powoli wyposażyli je we wszystko co najważniejsze i wreszcie Lidia i Kamil mogli wprowadzić się do swojego pierwszego własnego mieszkanka.