Kocyk dla niemowlaka

Wyprawka dla noworodka powinna zawierać wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne maluszkowi do funkcjonowania w pierwszych miesiącach, a nawet latach życia. Podstawą jest łóżeczko, wózek, smoczek i zapas pieluch. Dodatkowo się nam przydadzą kocyki, pościel i becik. 

Z czego jest uszyty kocyk dla niemowlaka? 

kocyki dla niemowląt minkyDzieci lubią się przytulać do miłych i miękkich materiałów, dlatego ważne, aby właśnie takie były wszystkie materiały, które mają bezpośredni kontakt ze skórą dziecka. Kocyki dla niemowląt minky, to produkt wysokiej jakości uszyty najczęściej z dwóch rodzajów tkanin. Z jednej strony jest to miękka bawełna, a z drugiej pluszowy polar minky. W sprzedaży jest dostępnych kilka modeli kocyków o różnej grubości w zależności od pory roku w jakiej będzie używany. Wypełnienie kocyka minky to najczęściej hipoalergiczne kuleczki silikonowe, które dobrze izolują malucha przed wychłodzeniem. Na lato są polecane kocyki bez wypełnienia, na wiosnę i jesień z wypełnieniem o wysokości jednego centymetra, a na zimę najgrubsza wersja kocyka z dwucentymetrowym wypełnieniem. Strona bawełnianą możemy przykrywać niemowlaka w cieplejsze dni, a stroną minky w zimne, ponieważ będzie on grzać maluszka. Kocyk ma kilka rozmiarów w zależności od wieku dziecka i przeznaczenia. Mniejsze rozmiary są polecane do wózka, a większe do łóżeczka. Materiał minky posiada małe wypustki na całej powierzchni, co stymuluje odczucia sensoryczne niemowlaków i zapewnia im nowe doznania. Kocyk możemy kupić w sklepach z artykułami dla dzieci. 

Ponieważ dzieci często ulewają pokarm po karmieniu, to kocyk może być często prany, dlatego warto mieć kilka sztuk na zmianę. Kocyk można zamiennie stosować z rożkiem, w który zawijamy niemowlaka. Materiał minky można prać w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza.