Kolejny krok przy zakładaniu firmy – własna pieczątka

 

Zakładanie firmy w Polsce, choć zostało w ostatnim czasie mocno uproszczone, wciąż posiada całkiem sporo punktów, które trzeba odhaczyć by cieszyć się własnym, zarejestrowanym biznesem. Jednym z kroków koniecznych do spełnienia jest zakup pieczątki imiennej lub firmowej. Gdzie jednak się z tym udać i na jakie koszty się przygotować?

Ja wiedziałem, gdzie w Krakowie dostanę pieczątki imienne

pieczątki imienne w KrakowieOczywiście nie było tak, że chodziłem po rynku i szukałem firmy zajmującej się wyrabianiem pieczątek. Przez cały czas, kiedy zakładałem firmę, miałem spore wsparcie ze strony mojego brata, który już od dawna był sam sobie szefem. Wyrabiał pieczątki imienne w wielu miejscach w Krakowie, i zdecydowanie był w stanie polecić mi również coś dla mnie. Zaprowadził mnie w jedno konkretne miejsce mówiąc, bym zapamiętał jak tu trafić, bo nie będzie mnie tu prowadzał za rączkę. Okazało się, że była to firma wyrabiająca najlepsze pieczątki imienne w Krakowie – a przynajmniej mi się tak wydawało. Nie tylko były tam bardzo niskie ceny, ale dodatkowo brat zarzekał się, że odkąd kupił w tamtym sklepie swoją pieczątkę imienną, to nie miał z nią problemów dosłownie nigdy. Przekonało mnie to do tego, by kupić pieczątkę właśnie w tamtym miejscu. Był to jeden z niezbędnych kroków przy zakładaniu firmy – pieczątki tego typu były bardzo ważne. Były tam zawarte wszystkie informacje na temat danej osoby lub firmy. Było znacznie łatwiej przystawić pieczątkę, niż za każdym razem podawać swój NIP. Ja swoją pieczątkę zdążyłem już docenić nie raz, i nie dwa.

Praktycznie za każdym razem, gdy potrzebowałem coś zmienić na swojej pieczątce, za każdym razem udawałem się do tego jednego sklepu. Wiedziałem, że tylko tam mogę dostać połączenie wysokiej jakości, z szybkim czasem i niskimi kosztami zakupu.