Konieczny element wyprawki – body z długim rękawem

 

Wiele osób nie docenia wygody, jaką daje szafa bobasa stworzona na bazie wygodnych body z długim rękawem. Niektórzy nawet ten typ ubranek zostawiają dla starszych dzieci. A szkoda, bo bawełniane, kopertowe body są najlepsze zarówno jeśli chodzi o sprawne przebieranie wiotkiego ciałka, jak i zapewnienie odpowiedniej temperatury podczas snu.

Maluch w body z rękawem

body z długim rękawem dla noworodkaPierwsze dni opieki nad noworodkiem bywają stresujące. Świeżo upieczeni rodzice z lękiem podchodzą do każdej zmiany pieluchy, która wiąże się z rozbieraniem maluszka. W sukurs przychodzi im body z długim rękawem dla noworodka które wymaga tylko rozpięcia dolnej części i zmiany pieluchy. Na nóżki dziecka natomiast zakłada się luźne spodenki, które nie będą urażać gojącego się pępka. Co więcej, na w maleńkich rozmiarach można kupić tak zwane body kopertowe, które nakłada się jak koszulkę, a następnie wystarczy tylko zapiąć guziczki lub wygodne napy, aby dziecko było w pełni ubrane. Szybkość tego „zabiegu” jest ceniona zarówno przez głodnego noworodka, jak i rodzica, który obawia się niezadowolenia swojej maleńkiej pociechy z przeciągającego się zabiegu pielęgnacyjnego. Z czasem, można przejść na body z napkami również na ramieniu, które są wkładane przez głowę maleństwa. Po zdobyciu wprawy z zakładaniem body kopertowego nie powinno to stanowić problemu dla żądnego z rodziców.

W przypadku maleńkich dzieci ubieranie w śliczne ciuszki to nie tylko wola rodziców, ale także sposób nawiązywania więzi z maluszkiem. Dlatego ważne jest, aby dekoracje na ubranku podobały się rodzicom, którzy będą chwalić maluszka, jak ładnie wygląda. W wielu domach sprawdzają się jednokolorowe, bawełniane body z długim rękawem, które można zestawiać z dowolnymi spodenkami lub półśpiochami.