Koszt kontenera socjalnego

Firmy budowlane są najczęściej klientami producentów kontenerów mieszkalnych, ponieważ wykorzystują je jako tanie miejsca zamieszkania dla swoich pracowników. Mogą oni je kupować lub wynajmować na czas realizacji zlecenia.

Jakie jest przeznaczenie socjalnych kontenerów?

sprzedaż kontenerów socjalnychCeny mieszkań czy domów są bardzo wysokie, przez co nie tylko osoby indywidualne nie stać na ich zakup, ale nierzadko też przedsiębiorców. W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tanie lokale mieszkalne, na rynku pojawiły się kontenery socjalne, które wbrew pozorom są bardzo wygodne i ekonomiczne w użytkowaniu. Z każdym rokiem sprzedaż kontenerów socjalnych się zwiększa, ponieważ są one idealna alternatywą dla drogich mieszkań i domów. Najmniejsze domy kontenerowe mają powierzchnię niecałych dziesięciu metrów, natomiast największe, dostępne na rynku mierzą trzydzieści pięć metrów kwadratowych. Są to domy, które można stawiać bez pozwolenia na budowę, ale w tym samym stylu można też wybudować znacznie większy dom i to piętrowy. W takim przypadku trzeba mieć już na niego pozwolenie, gdyż jest traktowany jak jednorodzinny dom. Producenci kontenerów mieszkalnych oferują różne modele, które mogą być wykorzystywane jako biura, domy, magazyny, szatnie, budki wartownicze czy nawet pawilony handlowe. Do ich wykończenia są wykorzystywane materiały budowlane, które można spotkać w standardowych domach, zatem są tak samo ciepłe i komfortowe. Ich niewątpliwą zaletą jest niska cena i możliwość wszechstronnego zastosowania.

Zakup kontenera socjalnego to koszt około kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ostateczna wartość zależy od wybranego modelu, metrażu, grubości izolacji czy urządzenia. Gotowe do zamieszkania kontenery socjalne są wykończone pod klucz, zatem od razu można w nich zamieszkać.