Lakier hybrydowy do paznokci

Od kiedy wynaleziono lakier do paznokci, stał się on tak popularny, że żadna kobieta nie wyobraża sobie życia bez niego. Piękne, zadbane dłonie są wizytówką każdej damy, dlatego tak chętnie korzystamy z usług kosmetyczek, które w profesjonalny sposób dbają o nasze ręce i stopy.

Czym się różni lakier hybrydowy od zwykłego?

polecane hybrydowe lakiery do paznokciKlasyczny lakier, który możemy kupić niemalże w każdym sklepie kosmetycznym i drogerii, można używać w warunkach domowych. Aby go usunąć, należy za pomocą wacika nasączonego specjalnym zmywaczem do paznokci, delikatnie pocierając nim płytkę paznokcia. Polecane hybrydowe lakiery do paznokci różnią się składem od tych sklepowych, ponieważ nie zmyjemy ich zmywaczem. Są to lakiery przeznaczone do stosowania w salonach kosmetycznych, ponieważ aby utrzymały się na płytce paznokcia, to muszą być utrwalane pod specjalna lampą świetlną, która wysusza i utwardza lakier. Jeżeli kolor się nam znudzi, to musimy się ponownie udać do salonu, gdzie kosmetyczka spiłuje go specjalnym pilnikiem i nałoży kolejną, nowa warstwę lakieru. Zwykłe, kolorowe lakiery są łatwe w użyciu i zmyciu, ale ich trwałość jest bardzo krótka, ponieważ często odpryskują i odchodzą od powierzchni paznokcia. Oczywiście są lepsze i gorsze jakościowo produkty, ale żadne nie są odporne tak jak lakiery hybrydowe, w których możemy prać, myć naczynia i sprzątać bez obawy o ich trwałość na płytce paznokcia. Do najpopularniejszych kolorów należy ponadczasowa czerwień, oraz wszelkie pastelowe kolory, które się sprawdzą w każdej stylizacji.

Ceny lakierów hybrydowych są znacznie wyższe niż zwykły lakier do paznokci, ale hybrydą malujemy paznokcie maksymalnie dwa razy w miesiącu, a sklepowym lakierem nawet dwa razy w tygodniu. Aby kolor ładnie wyglądał i nie było prześwitów, należy nałożyć dwie warstwy lakieru na płytkę paznokcia.