Lampion drewniany do ogrodu

Lampiony sprawiają, że zwykły ogród przeistacza się w magiczne miejsce. Szczególnie te drewniane, które pięknie prezentują się w otoczeniu zieleni. Te, które są przeznaczone do użytku zewnętrznego są odpowiednio zabezpieczone specjalnymi lakierami, dzięki czemu czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, czy silne słońce ich nie uszkadzają.

Rodzaje drewnianych lampionów

drewniany lampionOczywiście lampiony do użytku zewnętrznego zasilane są elektrycznie, nie używa się w nich świec. Ze względu na rodzaj wyróżniamy te zasilane energią słoneczną jak i tradycyjne na prąd z sieci. Jeśli staramy się żyć ekologicznie bez wątpienia naszym wyborem będą te, w których używa się źródła energii odnawialnej. Jednak to zależy też od roślinności w naszym ogrodzie. Kiedy mamy sporo wysokich drzew, a lampiony będą dużo niżej, promienie słoneczne będą docierać do nich w bardzo ograniczonym stopniu. Ekologiczne drewniane lampiony sprawdzą się w ogrodach z niską roślinnością. Jeżeli chodzi o umieszczenie lampionów, mamy kilka rodzajów. I tak mamy drewniany lampion stojący, idealny do oświetlenia drogi i większej przestrzeni. Podobnie wykorzystuje się niskie, przyziemne lampiony, czy raczej „lampioniki”, bo zazwyczaj są bardzo małe. Nimi oświetla się też często krzewy i grządki z kwiatami, aby je wyeksponować. I ostatnie, wiszące, które dają chyba najwięcej możliwości i które wyglądają najbardziej bajkowo. Zawieszone na drzewach, przy domu lub altance wyglądają przepięknie.

Ozdobne drewniane lampiony są często wybierane przy aranżacji ogrodu. Nie jest to mały wydatek, ale te wykonane z dobrej jakości materiałów przetrwają lata. Oczywiście wykorzystuje się lampiony również we wnętrzach, są to wtedy najczęściej takie, które stawia się po prostu na półce lub podłodze.