Maszyny przemysłowe na zamówienie

Wyposażenie hali produkcyjnej projektowane na zamówienie zyskiwało coraz większe zainteresowanie, gdyż wielu producentów wdrażało własne, nowatorskie procesy i technologie. Nie mogły być one stosowane w połączeniu z wieloma istniejącymi maszynami produkcyjnymi, gdyż takowe często nie były przystosowane do zmiany funkcji, lub do dodawania nowych.

Konstrukcja projektów urządzeń produkcyjnych

budowa maszyn przemysłowychW takich sytuacjach, sprzęt zaprojektowany na zamówienie był idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli od początku miał być używany w nowoczesnych procesach produkcyjnych. Jednak podczas gdy samo zaprojektowanie takiej maszyny nie zajmowało zbyt wiele czasu, to konstrukcja była już o wiele trudniejszym zadaniem. Budowa maszyn przemysłowych z pomocą konceptowych projektów prowadzona była przez wiele różnych firm, i wymagała przede wszystkim wykonania podzespołów, które miały być użyte w owym urządzeniu. Często owe podzespoły musiały być tworzone od podstaw, gdyż w konceptowych maszynach nie używano zwykle części od istniejących urządzeń. Mimo trudności jakie często takowy proces sprawiał, umożliwiał on idealne dopasowanie nawet najmniejszych elementów urządzenia w taki sposób, by miały nie tylko największą wytrzymałość, ale również precyzyjnie współgrały z resztą mechanizmów, zawartych w maszynie produkcyjnej. Montaż takich maszyn zazwyczaj odbywał się już na obiekcie należącym do firmy zamawiającej projekt, gdyż takowy sprzęt miał zdecydowanie duże rozmiary, i bardzo często był niemożliwy do poruszenia po zainstalowaniu na stanowisku.

Wielokrotnie zdarzało się, iż montaż maszyn połączony był ze szkoleniem dotyczącym działania sprzętu, jak również metod jego konserwacji. Dzięki temu, pracownicy mogli zobaczyć maszynę składaną od podstaw, i poznać wszystkie podzespoły użyte do jej wykonania.